Informatyka i nowe technologie – e-learning dla nauczycieli w KPCEN Toruń

Informatyka i nowe technologie – e-learning dla nauczycieli w KPCEN Toruń

KPCEN Toruń

Informatyka i nowe technologie – e-learning dla nauczycieli w KPCEN Toruń

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu w związku z sytuacją epidemiczną w Polsce prowadzi i przygotowuje oraz kontynuuje już rozpoczęte kursy przed epidemią w formie e-learningowej.

Kurs Programowanie wizualne na II etapie kształcenia (IV–VI). Gry i animacje w Scratchu rozpoczął się w formie stacjonarnej 4 marca, a w związku z sytuacją epidemiczną w Polsce kontynuowany jest w formie e-learningowej (18–29 maja). Tematyka kursu obejmuje zapoznanie uczestników ze środowiskiem programowania w języku Scratch, przybliżenie sposobów skutecznego rozwijania algorytmicznego myślenia z wykorzystaniem wizualnego języka programowania Scratch oraz tworzenie gier i animacji w tym języku.

Od 15 kwietnia do 10 czerwca trwa kurs Programowanie tekstowe na II etapie kształcenia (VII–VIII) – algorytmy w języku Python w formie blended learning na platformie Moodle KPCEN w Toruniu. Uczestnicy zajęć poznają programowanie tekstowe w języku Python, analizują algorytmy i podstawowe techniki programowania, a także poznają sposoby skutecznego rozwijania algorytmicznego myślenia z wykorzystaniem tekstowego języka programowania Python.

Niebawem zostaną uruchomione zapisy na kolejny kurs – Chmura Google w edukacji i stosowanie nowoczesnych narzędzi dostępnych online w formie e-learningowej na platformie LiveWebinar. Uruchomienie kursu planowane jest na 12 czerwca. Celem zajęć jest wprowadzenie nauczycieli do pracy w chmurze przy pomocy ćwiczeń w chmurze Google i z zastosowaniem narzędzi dostępnych online. Przyjrzymy się m.in. chmurze obliczeniowej, poziomom dostępu do usług w chmurze, wyjaśnimy współdzielenie plików i pracę synchroniczną w chmurze Google, omówimy dyski sieciowe i pakiety biurowe online. Nauczyciele poznają organizację pracy poprzez kalendarze online oraz formularze do tworzenia testów i ankiet, a także aplikacje dostępne w chmurze, które można zastosować w edukacji.

Za organizację wyżej wymienionych form odpowiada konsultantka KPCEN w Toruniu ds. edukacji informatycznej Grażyna Szabłowicz-Zawadzka, tel. 881-93-43-50, e-mail: Grazyna.Zawadzka@kpcen-torun.edu.pl

Więcej informacji o naszych kursach znajduje się na stronie www KPCEN Toruń oraz na Facebooku.

Zapraszamy do korzystania z oferty KPCEN w Toruniu!

 

Dominika Wojtasińska
Dominika.Wojtasinska@kpcen-torun.edu.pl

Organizacja: KPCEN w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7021410