Informacja na temat możliwości służby w Wojskach Obrony Terytorialnej

Informacja na temat możliwości służby w Wojskach Obrony Terytorialnej

Kuratorium Oświaty w BydgoszczySzanowni Państwo
Dyrektorzy Szkół,

Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, w związku z pismem Dowódcy 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Bydgoszczy, przekazuje informacje na temat możliwości przeprowadzenia prelekcji dla młodzieży szkół ponadpodstawowych dotyczącej służby w Wojskach Obrony Terytorialnej.

Obecnie obserwuje się bardzo duży wzrost zainteresowania służbą w WOT i dlatego pracownicy 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Bydgoszczy chcą wyjść do lokalnej społeczności z pakietem informacji dotyczących tego tematu.

Wizyty w szkołach ponadpodstawowych są idealną możliwością dotarcia do uczniów, którzy właśnie wkraczają w dorosłość oraz pracujących z nimi nauczycieli. Rekruterzy 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej są gotowi do spotkań z młodzieżą, np. w ramach godzin wychowawczych. Są to doświadczeni żołnierze, którzy potrafią najlepiej przekazać informacje dotyczących korzyści i obowiązków, jakie wiążą się ze służbą. Do ich zadań należy również prowadzenie procesu rekrutacji od momentu złożenia wniosku przez kandydata aż do momentu wcielenia na szkolenie.

Szczegółowe informacje uzyskacie Państwo na stronie internetowej www.rekruterzy.terytorialsi.mil.pl oraz u mł. chor. Pana Krzysztofa Łydzińskiego (tel. 601 597 713).

Fot. Pixabay

4 kwietnia 2022 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7165153

Skip to content