Inauguracja roku akademickiego

Inauguracja roku akademickiego, Uniwersytet Mikołaja Kopernika, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Inauguracja roku akademickiego

erb Województwa Kujawsko-Pomorskiego

3 października odbyła się inauguracja roku akademickiego na toruńskim Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, w uroczystości uczestniczył marszałek Piotr Całbecki. Już jutro rozpoczęcie na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, w środę (5 października) na Politechnice Bydgoskiej. Za tydzień (we wtorek 11 października) koncertowo zainauguruje bydgoska Akademia Muzyczna.

Chciałbym podziękować za tą determinację, dzięki której Uniwersytet rozwija się, podejmuje ambitne projekty i wyzwania (…). Idea kopernikańska – odwaga, patrzenie w przyszłość i poszukiwanie prawdy, jest wciąż żywa i aktualna. Wierzę, że społeczność akademicka jest inspirującą częścią społeczeństwa, która nada ton obchodom 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika, która już w przyszłym roku. Bo gdzie, jeśli nie na Uniwersytecie słynnego astronoma, szukać nowych wyzwań i   inspiracji. Odważnych, na miarę tych, których dokonał patron Uniwersytetu – mówił w swoim wystąpieniu podczas inauguracji gospodarz województwa Piotr Całbecki.

Przemówienie marszałka Piotra Całbeckiego (mp3, dzięki uprzejmości Radia Sfera)

Największe uczelnie w regionie to Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego i Politechnika Bydgoska. Dzięki marszałkowskiemu wsparciu ze środków kujawsko-pomorskie wyższe uczelnie inwestują w rozwój laboratoriów badawczo-rozwojowych i nowoczesne pracownie dydaktyczne, służące kształceniu m. in. przyszłych inżynierów.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego   

Zdjęcie gł.: Inauguracja roku akademickiego, Uniwersytet Mikołaja Kopernika, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

3 października 2022 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7010429