Inauguracja Mobilnej Szkoły Recyklingu 3.0.

Inauguracja Mobilnej Szkoły Recyklingu 3.0.

Bydgoszcz logo
Przed nami wyjątkowe warsztaty ekologiczne. W programie m.in. wartościowa nauka i dobra zabawa. Zapraszamy 20 lutego br. do Młynów Rothera.

Mobilna Szkoła Recyklingu słynie z lekcji, które w przystępny i rozrywkowy sposób przedstawiają najważniejsze zasady dotyczące segregowania odpadów, recyklingu, idei zero waste. Wszystko po to, aby nawet najmłodsi mieszkańcy naszego miasta czuli odpowiedzialność za swoje codzienne działania i byli świadomi, że nawet mała zmiana nawyków może mieć wielkie znaczenie dla całej naszej planety.

Program zajęć obejmuje dwie części. Pierwsza z nich to wykłady aktywizujące uczestników. Część druga to warsztaty rękodzielnicze. Uczestnicy przekonają się, że z pozornie niepotrzebnych już produktów, odpadów, resztek, można wykonać rzeczy potrzebne. I co równie istotne – wykonane samodzielnie, a więc jedyne w swoim rodzaju. Korzystając z obecności w wyjątkowym miejscu, jakim są Młyny Rothera, uczestnicy zostaną także zaproszeni na wystawę Młyn-Maszyna.

Inauguracyjne zajęcia dedykowane są uczniom klas pierwszych i drugich szkoły podstawowej. Zapisy odbywają się drogą elektroniczną eko@um.bydgoszcz.pl. Obowiązuje limit 30 osób (+1 opiekun) – decyduje kolejność zgłoszeń. W treści wiadomości prosimy przesłać dane i wiek uczestników. Potwierdzeniem udziału będzie przesłana informacja zwrotna z harmonogramem wydarzenia.

Autorski pomysł Miasta Bydgoszcz

Mobilna Szkoła Recyklingu jest autorskim projektem Miasta Bydgoszczy, w ramach którego miejscy edukatorzy docierają do placówek oświatowych i instytucji by poprowadzić darmowe warsztaty ekologiczne. Tematyka obejmuje zasady selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w Bydgoszczy, pojęcie recyklingu – na czym polega i jakie są etapy recyklingu tworzyw sztucznych, szkła, a także papieru. Uczestnicy dowiedzą się na czym polega idea zero waste i kompostowanie, a także poznają odpady problemowe i Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Wszystko to przekazywane poprzez zabawę i w lekkiej, łatwo przyswajalnej formule, aby bez problemu wcielać nowe zasady w życie – dla dobra nas wszystkich i naszej planety.

Udział w projekcie jest również dodatkowo punktowany w ogólnym podsumowaniu działań z zakresu edukacji ekologicznej. Miasto Bydgoszcz co roku nagradza najbardziej zaangażowane placówki.

W 2023 roku w warsztatach wzięło udział blisko 3,5 tysiąca osób.

Zapisy na Mobilną Szkołę Recyklingu 3.0 w formie zajęć stacjonarnych w placówkach oświatowych, startują już niedługo. Tegoroczna edycja przeznaczone będzie dla dzieci w wieku przedszkolnym (5-6 latki). Zajęcie prowadzone będą w placówce oświatowej.

Źródło: bydgoszcz.pl

19 lutego 2024 r.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7181608

Skip to content