Impreza plenerowa w skansenie w Kaszczorku

Plakat wydarzenia z informacjami o nim na tle Park Etnograficznego w Kaszczorku z lotu ptaka

Impreza plenerowa w skansenie w Kaszczorku

Muzeum Etnograficzne w Toruniu - logoCo robicie w niedzielę? A znacie już nasz Park Etnograficzny w Kaszczorku, czyli miejsce ekspozycji budownictwa ludowego ziemi chełmińskiej oraz obiektów architektury związanych z rybołówstwem i zajęciami wodnymi?

Już za kilka dni, 17.09.2023 r. w godz. 11.00-17.00  właśnie tam odbędzie się kolejna arcyciekawa impreza plenerowa, czyli Z nurtem tradycji – rodzinny piknik w skansenie nad Drwęcą w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

W związku z tym czeka mnóstwo atrakcji: zwiedzanie skansenu, animacje muzyczno-ruchowe, koncert zespołu folklorystycznego, ciekawe prelekcje i wystawy, wiejski plac zabaw dla dzieci, kącik gastronomiczny oraz prezentacja regionalnego dziedzictwa kulturowego, takiego jak: haft kujawski i pałucki, sypanie piaskiem, smażenie powideł, muzyka ludowa i portalu “Ulotne tradycje”. Serdecznie zapraszamy!

Muzeum Etnograficzne w Toruniu

14 września 2023 r.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7039294