III Wojewódzki Konkurs Literacki dla Szkół Podstawowych “Słowem o Szafarni”

Konkurs literacki plakat

III Wojewódzki Konkurs Literacki dla Szkół Podstawowych “Słowem o Szafarni”

Ośrodek Chopinowski

Ośrodek Chopinowski w Szafarni po raz trzeci zaprasza uczniów klas 7-8 szkół podstawowych z regionu kujawsko-pomorskiego do udziału w wojewódzkim konkursie literackim “Słowem o Szafarni”. Co roku organizator konkursu wybiera inny temat pracy konkursowej. Tym razem zachęca młodzież do przeczytania Kuriera Szafarskiego – wakacyjnej gazetki napisanej przez Fryderyka Chopina. Kompozytor w humorystyczny sposób dokumentował w niej swoje wakacje w Szafarni i opisywał wydarzenia rozgrywające się w dworku Dziewanowskich, ukazując tym samym swój talent literacki. Miał wówczas 14 lat, dlatego konkurs skierowany jest do autorów w podobnym wieku.

Zadaniem uczestników konkursu jest stworzenie opowiadania dotyczącego pobytu Fryderyka Chopina na wakacjach w Szafarni w oparciu o wybrany fragment Kuriera Szafarskiego. Autorzy w swoich pracach powinni odnieść się do dowolnego wydarzenia wspomnianego przez Chopina w Kurierze,  które może stać się punktem wyjścia, częścią lub zakończeniem dla zawartej w opowiadaniu historii. Uczestnicy samodzielnie wybierają fragment z Kuriera Szafarskiego, do którego nawiązują w swoich pracach. Tekst Kuriera Szafarskiego dostępny jest na stronie Ośrodka Chopinowskiego w zakładce Chopin/Chopin u nas.

Zgłoszenia i prace należy przesłać do 13 listopada 2020 r. 

Uczestnicy zgłaszani są do konkursu wyłącznie przez szkołę, za pomocą specjalnego formularza. Każda szkoła może wysłać maksymalnie 3 prace uczniów.

Dokładne wymagania dotyczące pracy konkursowej i sposobu zgłoszenia do konkursu można znaleźć w Regulaminie konkursu dostępnym w zakładce Edukacja/Konkurs Literacki.

Regulamin konkursu 2020, Formularz zgłoszeniowy 2020 oraz Oświadczenie rodzica 2020 znajdują się na stronie Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni – TUTAJ

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164404

Skip to content