III Piknik Bydgoskich Organizacji Pozarządowych

III Piknik Bydgoskich Organizacji Pozarządowych

W niedzielę, 17 czerwca Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorskie Centrum Dziedzictwa Oświaty działające przy Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy uczestniczyło w III Pikniku Bydgoskich Organizacji Pozarządowych, które odbyło się na Wyspie Młyńskiej. Stoisko prezentowało przede wszystkim eksponaty muzealne  dotyczące „Dawnej Szkoły” wypożyczone z Muzeum Oświaty (Wydziału Biblioteki).
Pomimo bardzo dużego upału mieszkańcy Bydgoszczy i okolic dopisali. Do stoiska podchodziły całe rodziny, wiele eksponatów przywoływało wspomnienia oraz uśmiech na twarzy. Dzieci były zachwycone pisaniem piórem i atramentem, chociaż twierdziły, że nie jest to łatwe.

Najmłodsze dzieci lgnęły do Plastusia. Podczas prezentacji stoiska opowiadano o zwyczajach panujących w dawnej szkole oraz o patronie Biblioteki – Marianie Rejewskim.
Na Pikniku  promowano i zachęcano do korzystania z bardzo bogatej oferty Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Mariana Rejewskiego i jej Wydziału – Muzeum Oświaty.

Stoisko odwiedził Prezydent Miasta Bydgoszczy, pan Rafał Bruski, który wspominał swoją szkołę  oraz zastępcy pana Prezydenta, panie: Anna Mackiewicz i Iwona Waszkiewicz. Na Pikniku pojawili się również pani Elżbieta Rusielewicz i pan Janusz Czwojda.

Członkowie Stowarzyszenia zapraszają  do korzystania z Klubu Enigma (Escape Roomu) – pokoju zagadek matematyczno-logicznych oraz Akademii Gier Logicznych, które są owocem pracy tego Stowarzyszenia.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej Stowarzyszenia.

Fot. główna: Członkowie Stowarzyszenia przy stoisku

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7129340