III edycja ogólnopolskiego projektu edukacyjnego IPN – trwają zgłoszenia!

mapa

III edycja ogólnopolskiego projektu edukacyjnego IPN – trwają zgłoszenia!

IPN

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza młodzież szkolną oraz opiekunów merytorycznych – nauczycieli do udziału w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku”.

Celem projektu jest popularyzowanie wiedzy o historii polskich Kresów Wschodnich I i II Rzeczypospolitej wśród młodzieży. Jednym z najważniejszych aspektów projektu jest uwrażliwianie uczestników na los Polaków mieszkających za naszą obecną wschodnią granicą, kształtowanie świadomości, że nadal są oni cząstką naszej Ojczyzny.

Uczestnikom projektu proponowany jest udział w sesjach naukowo-edukacyjnych i spotkaniach warsztatowych, w czasie, których będą odbywać się wykłady lub pokazy filmów.

Najważniejszą częścią projektu jest konkurs wiedzy. Zadaniem uczestników będzie przygotowanie pracy pisemnej lub multimedialnej na wybrany przez siebie temat – na podstawie dostępnej literatury, zgromadzonych dokumentów, wspomnień i materiału ikonograficznego. Dla laureatów etapu centralnego przewidziana jest nagroda – wyjazd edukacyjny na Kresy we wrześniu 2021 r.

Zgłoszenia szkół do udziału w projekcie można przesyłać do 30 listopada 2020 r.

Szczegóły na stronie IPN

 

Dokumenty do pobrania:

KRESY_-_REGULAMIN3

Zalacznik_nr_1_Formularz_zgloszenia_szkoly

Zalacznik_nr_2_Deklaracja_udzialu_w_warsztatach

Zalacznik_nr_3_Zgloszenie_niepelnoletniego_uczestnika_konkursu

Zalacznik_nr_4_Zgloszenie_pelnoletniego_uczestnika_konkursu

Zalacznik_nr_5_Metryczka_pracy

Zalacznik_nr_6_Protokol_z_etapu_szkolnego

 

Źródło: ipn.gov.pl

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7021422