II Ogólnopolskie Mistrzostwa IT

II Ogólnopolskie Mistrzostwa IT

Jest to druga edycja ogólnopolskiego konkursu dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych, podczas którego uczestnicy będą mogli spotkać się z partnerami oraz uczestniczyć w zadaniach konkursowych z programowania, AI, tworzenia gier, cyberbezpieczeństwa, projektowania i druku 3D oraz podstaw robotyki.

W tym roku dla uczniów przygotowano siedem dywizji tematycznych:

 1. AI
 2. GameDev
 3. Programowanie
 4. Robotyka
 5. Druk 3D
 6. Cyberbezpieczeństwo
 7. Cloud

Szczególne miejsce podczas II Ogólnopolskich Mistrzostw IT zajmą seminaria dla nauczycieli.

Będą to programy szkoleniowe:

 1. „Windows 11 PRO” przygotowane przez Microsoft. Uczestnicy poznają rozwiązania technologiczne oferowane w systemach Windows 11 PRO zgodnymi z  licencjami Edukacyjnymi.
 2. „Solve For Tomorrow” pod czujnym okiem ekspertów firmy Samsung. Uczestnicy poznają program dla szkół ponadpodstawowych, który wspiera rozwój kompetencji przyszłości tzw. 4k: kreatywności, komunikacji, kooperacji oraz krytycznego myślenia.
 3. Cyberbezpieczeństwo z organizacją ISSA. To ogrom wiedzy w pigułce podany w najwyższej jakości przekazu ekspertów.

Seminaria dla nauczycieli szkół podstawowych odbędą się 6 października, a dla nauczycieli szkół ponadpodstawowych 7 października.

W czasie Mistrzostw IT zostanie zorganizowana konferencja Ogólnopolskie forum ISSA Local – bezpieczna rozrywka w sieci. Partnerzy Mistrzostw IT wprowadzą nauczycieli w świat najnowszych rozwiązań cyfrowych niezbędnych w pracy zawodowej, atrakcyjnych i wartościowych zarówno dla nich samych, jak i uczniów, którzy mogą z nich korzystać na lekcjach.

Na najbardziej wytrwałych czeka wyjątkowa nagroda – nauczyciele uczestniczący w warsztatach edukacyjnych, otrzymają cyfrową odznakę „Lidera Cyfryzacji” wydaną przez Instytut Badań Edukacyjnych (IBE) wraz z partnerami MIT – cyfrowe certyfikaty potwierdzające umiejętności zawodowe.

W tegorocznej edycji, wzorem roku poprzedniego, mogą wziąć udział uczniowie klas 7 i 8 oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Uczestnicy tworzą zespoły dwuosobowe pod nadzorem opiekuna z danej szkoły, którą reprezentują.

Rejestracja odbywa się przez formularz na stronie mistrzostwait.com i trwa do 29 września (do dnia półfinałów) do godz. 10:00.

Mistrzostwa IT odbywają się w 3 etapach:

 • Eliminacje – szkoły wyłaniają reprezentantów na podstawie rekrutacji wewnętrznej wyłaniając półfinalistów i rejestrują dwuosobowe zespoły;
 • Półfinały – w formie testu online dnia 29.09.2023 r. na stronie mistrzostwait.com;
 • Finały – w formie zadań praktycznych w dniach 6-7 października 2023 r. w Poznaniu:
  • 6 października 2023 r. – szkoły podstawowe, klasy 7-8,
  • 7 października 2023 r. – szkoły ponadpodstawowe.

Uczestnictwo we wszystkich etapach Mistrzostw IT oraz bilety wstępu dla Finalistów, Opiekunów i uczestników seminariów na teren MTP, podczas Finałów Mistrzostw IT, będą darmowe i dają dostęp do całej przestrzeni Poznań Game Arena w danym dniu uczestnictwa.

Dodatkowo dla uczestników półfinałów, którzy się nie zakwalifikują do Finału Mistrzostw IT, będą losowane bilety wstępu na PGA. Pula biletów jest ograniczona.

Partnerzy wydarzenia przygotowali: bezpłatne szkolenia kwalifikacyjne dla nauczycieli/opiekunów zespołów; nagrody dla uczestników, opiekunów oraz szkół, z których będą się wywodzili zwycięzcy Finałów.

Zapraszamy również do zapoznania się z informacją prasową dołączoną do niniejszej wiadomości.

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę mistrzostwait.com, a w razie pytań pozostajemy do dyspozycji pod adresem mailowym support@v8team.pl oraz numerami telefonów podanymi poniżej i na stronie internetowej Mistrzostw IT.

Kontakt:

52 511 86 50
608 321 300
603 888 111

Biuro Mistrzostw – biuro@v8team.pl
Wsparcie Techniczne – support@v8team.pl

19 września 2023 r.

 

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7025425