II Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa

II Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa

NASK już po raz drugi zorganizuje konkurs wiedzy na temat powietrza i zmiany klimatu dla uczniów najstarszych klas szkół podstawowych, który odbędzie się online. Rejestracja uczestników potrwa do 7 marca 2023 r.!

Organizatorem konkursu jest Edukacyjna Sieć Antysmogowa, która skupia 1700 szkół i przedszkoli z całej Polski wokół wspólnej sprawy – przeciwdziałania zanieczyszczeniu powietrza i zmianie klimatu. Program ESA już od blisko pięciu lat realizowany jest przez NASK – Państwowy Instytut Badawczy i stale dołączają do niego kolejne placówki zainteresowane cyfrową edukacją ekologiczną.

Uczestnikami Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej mogą być uczniowie klas 7–8 z każdej szkoły podstawowej w Polsce, nie tylko ze szkół należących do sieci ESA. W pierwszej edycji konkursu zorganizowanej w ubiegłym roku szkolnym wzięło udział aż 2405 uczniów. Właśnie rozpoczęła się rejestracja uczestników do edycji 2022/2023!

Rejestracja i wszystkie trzy etapy konkursu odbędą się online na platformie konkursowej olimpiadaesa.nask.pl!

Jak się zgłosić?

Uczniów do konkursu rejestruje nauczyciel za pośrednictwem platformy Olimpiada ESA. Zgłoszenia przyjmowane są do 7 marca 2023 r. W razie potrzeby nauczyciel może skorzystać ze szczegółowej instrukcji, jak krok po kroku zgłosić uczniów do konkursu – Instrukcja rejestracji uczestników.

Wszystkie materiały edukacyjne wymagane w bibliografii dostępne są po zalogowaniu dla uczestników i nauczycieli. Każdy będzie mógł również przećwiczyć formę konkursu w przygotowanym do tego celu przykładowym teście

Jakie są etapy konkursu?

Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa to konkurs wiedzy o powietrzu i zmianie klimatu. Każdy z trzech etapów olimpiady będzie składał się z 40 pytań z tych dwóch dziedzin, zgodnie z zakresem wskazanym w bibliografii konkursowej.

Laureaci zostaną wyłonieni w trzech etapach zmagań:

  • I etap – etap szkolny – 30 marca 2023 r., godz. 10
  • II etap – etap wojewódzki – 13 kwietnia 2023 r., godz. 10
  • Finał – etap ogólnopolski – 27 kwietnia 2023 r., godz. 10

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 10 maja 2023 r.

Dlaczego warto?

Na wszystkich laureatów Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej czekają atrakcyjne nagrody. Dodatkowo 10 laureatów z najlepszymi wynikami otrzyma nagrody specjalne! Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy uczestnika olimpiady.

Konkurs został również zgłoszony do poszczególnych kuratoriów oświaty, które do 28 lutego 2023 r. opublikują wykazy zawodów wiedzy punktowanych w trakcie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Gdzie szukać informacji?

Regulamin, bibliografia i wszystkie inne informacje na temat II edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej znajdują się na platformie olimpiadaesa.nask.pl.

Więcej o projekcie ESA na esa.nask.pl i na fanpage’u ESA na Facebooku.

Serdecznie zapraszamy do rejestracji i udziału w konkursie!

Źródło i fot: NASK

26 stycznia 2023 r.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6887757