II Konkurs Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom

Uśmiechnięta dziewczynka śpiewa piosenkę

II Konkurs Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom

Polskie Radio Dzieciom

Polskie Radio Dzieciom  zaprasza do udziału w II Konkursie Dziecięcych Talentów. To kolejna odsłona wydarzenia cieszącego się ogromną popularnością wśród dzieci, które uwielbiają śpiewać, recytować i marzą o nagraniu płyty oraz o występie na scenie.

Konkurs ogłoszono w trakcie aktualnie trwających, pięciodniowych obchodów 5. urodzin Polskiego Radia Dzieciom. Stacja przyłącza się do akcji #ZostańWDomu i zachęca do słuchania audycji przez darmową aplikację mobilną, internet i odbiorniki DAB+.

Po sukcesie pierwszej odsłony wydarzenia w 2019 roku, cyfrowa i całodobowa stacja dla dzieci i rodziców ogłasza II Konkurs Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom.

Zależy nam na odkrywaniu pasji i rozwoju zdolności naszych słuchaczy. Setki zgłoszeń i ogromne zainteresowanie zeszłorocznym wydarzeniem potwierdziło, jak ważne i niezwykle potrzebne jest stworzenie takiej przestrzeni, która poprzez zapewnienie odpowiednich warunków umożliwi rozwój artystycznych talentów najmłodszych – powiedziała Daria Druzgała, dyrektor Polskiego Radia Dzieciom.

II Konkurs Dziecięcych Talentów skierowany jest do dzieci, które nie ukończyły 13. roku życia, marzą o nagraniu płyty w profesjonalnym studiu i występie przed publicznością. Zadanie konkursowe polega na zaśpiewaniu dowolnego utworu muzycznego lub wyrecytowaniu wiersza.

Zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną poprzez wypełnienie odpowiedniego formularza i przesłanie pliku audio. Zainteresowani udziałem w konkursie mają do wyboru trzy grupy wiekowe:

 • do lat 6,
 • 7-9 lat,
 • 10-13 lat

 

oraz trzy kategorie:

 • piosenka polska,
 • dziecięca piosenka zagraniczna (dla dzieci, których jeden z opiekunów jest obcokrajowcem)
 • wiersz.

 

Formularz zgłoszeniowy aktywny jest od 3 kwietnia do 17 maja.

Aby zgłosić się do Konkursu Dziecięcych Talentów, należy:

 • wypełnić elektroniczny formularz zgłoszeniowy znajdujący się w serwisie specjalnym polskieradio.pl
 • załączyć w formularzu plik audio z nagranym utworem. Długość utworu max. 4 min, waga max. 8 MB, sugerowany plik MP3.

 

I ETAP KONKURSU

 • 04. 2020 r. start “II Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom”. 
 • 05.2020 r. mija termin nadsyłania zgłoszeń
 • 05.2020 r. ogłoszenie wyników I etapu konkursu.

 

II ETAP KONKURSU

 • Od 8 do 26.06.2020 r. przesłuchania na żywo wyłonionych przez Jury Uczestników.
 • Od 27.06. do 6.07. wyłonienie 20 finalistów.
 • Listopad/grudzień 2020 nagranie płyty i uroczysty koncert laureatów.

 

Więcej informacji, formularz zgłoszeniowy oraz REGULAMIN konkursu pod adresem: konkurstalentow.polskieradio.pl

Finaliści wyróżnieni w II Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom zostaną zaproszeni do udziału w nagraniu dwupłytowego albumu „Głosem Dziecka vol.2” wydanego przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia oraz do występu podczas uroczystego Koncertu Laureatów.

Drugą nagrodą w Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom jest nagranie płyty z udziałem laureatów konkursu. Wiosną br. nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia ukaże się dwupłytowy album “Głosem Dziecka”, nagrany z udziałem laureatów I edycji konkursu.

Organizatorem konkursu jest Polskie Radio Dzieciom.

 

 

* * *

Polskie Radio Dzieciom to jedyne radio w Polsce, które przez całą dobę nadaje audycje skierowane do dzieci i ich rodziców. Można go słuchać przez odbiorniki cyfrowe DAB+, Internet oraz darmową aplikację na smartfony. Wybrane audycje dla dzieci i rodziców od 1 stycznia słuchać można także na platformie Polskiego Radia podcasty.poskieradio.pl.

Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 transmitowane są audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom to źródło wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ Polskie Radio Dzieciom nie emituje żadnych reklam!

Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom poprzez media społecznościowe angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy poprzez udział w licznych konkursach, zagadkach i pytaniach udostępnianych w formie kolorowych grafik. Dostępna w internecie szczegółowa ramówka pozwoli rodzicom na dokładne zaplanowanie dnia razem z Polskim Radiem Dzieciom!

Źródło: www.polskieradio.pl

Fot. Pixabay

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164919

Skip to content