IBM i Cisco ułatwiają zdalne nauczanie w Polsce

Cisco Webex dla nauczycieli

IBM i Cisco ułatwiają zdalne nauczanie w Polsce

Szkoły podstawowe i średnie w Polsce będą mogły nadal prowadzić lekcje, korzystając z bezpłatnych narzędzi do zdalnego nauczania. IBM i Cisco poinformowały o szerokim udostępnieniu narzędzia do pracy zespołowej online – Cisco Webex oraz usług zarządzania i wsparcia. Rozwiązanie Cisco Webex posiada proste i intuicyjne funkcje ułatwiające szybkie uruchomienie procesów e-edukacji.

We współpracy z wiodącymi polskimi organizacjami non-profit, dyrektorzy szkół i nauczyciele z całej Polski, wzięli udział 20 marca br., w wirtualnej konferencji IBM, mającej na celu prezentację rozwiązania.

„Udostępniając bezpłatnie technologię do pracy zespołowej oraz oferując zaangażowanie naszych pracowników, chcemy pomóc wszystkim w czerpaniu korzyści z narzędzi cyfrowych, szczególnie w czasie takich, jak obecnie, sytuacji krytycznych” – mówi Przemysław Kania, Dyrektor Generalny Cisco Polska.

„Naszym celem jest dzielenie się wiedzą na temat najnowszych technologii i inicjowanie wolontariatu pracowniczego ukierunkowanego na rzecz budowania wspólnego dobra i wsparcia lokalnych społeczności” – mówi Jarosław Szymczuk, Dyrektor Generalny Polska i Kraje Bałtyckie. „Szybki dostęp do lekcji w formie wirtualnej, ma na celu zminimalizowanie skutków wywołanych przez konieczność zawieszenia zajęć oraz przywrócenie, wsparcie i rozwój procesów zdalnego nauczania” – dodał.

Z platformy udostępnianej przez firmy IBM i Cisco będą mogły skorzystać instytucje edukacyjne we wszystkich województwach w Polsce.

Wirtualna klasa

Cisco Webex to kompletne rozwiązanie do współpracy. Oferuje nie tylko wideokonferencje, ale także możliwość udostępniania pulpitu i aplikacji, zasobów multimedialnych i ankiet. Wszystko w czasie rzeczywistym.

Funkcjonalności rozwiązania pozwalają stworzyć wirtualną klasę, w której uczniowie po otrzymaniu zaproszenia, uczestniczą w zajęciach bez potrzeby posiadania konta użytkownika, a nauczyciel zarządza lekcją z osobistego wirtualnego pokoju. Może kontrolować dźwięk – zadawać pytania uczniom, moderować odpowiedzi, wyciszając mikrofon, kiedy tego potrzebuje, czy nagrać lekcję, aby ją odtworzyć lub udostępnić później.

Wsparcie dla społeczności nauczycieli

IBM i Cisco oferują dodatkowo wsparcie dla pedagogów w zakresie użytkowania platformy, angażując swoich pracowników, którzy na co dzień korzystają z narzędzia Cisco Webex, aby rejestrowali się jako wolontariusze i udzielali instrukcji obsługi rozwiązania w czasie rzeczywistym. Do tej pory do udziału w programie zgłosiło się w sumie 500 wolontariuszy z obu firm.

Wolontariusze z IBM Polska i Cisco – którzy w czasie zagrożenia epidemiologicznego pracują z domów, w trybie telepracy będą mogli zapewnić nauczycielom szybkie wsparcie. Firma Cisco udostępnia także przewodniki korzystania z platformy.

Prywatność i bezpieczeństwo

Platforma Cisco Webex posiada ponad 130 milionów użytkowników na całym świecie i co miesiąc przetwarza ponad 6 miliardów minut spotkań, a działając w chmurze, nie zużywa zasobów pamięci na komputerach osobistych. Dostępna za pośrednictwem połączenia internetowego, platforma Cisco Webex gwarantuje prywatność i bezpieczeństwo przepływu danych i treści wymienianych podczas sesji przy użyciu zaawansowanych narzędzi bezpieczeństwa i szyfrowania.

Dyrektorzy szkół i nauczyciele zainteresowani udziałem w programie mogą zgłaszać się do programu poprzez link

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu



| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7338050

Skip to content