I Wojewódzki Konkurs Literacki – Słowem o Szafarni

I Wojewódzki Konkurs Literacki – Słowem o Szafarni

I Wojewódzki Konkurs Literacki dla Szkół Podstawowych „Słowem o Szafarni” jest organizowany przez Ośrodek Chopinowski w Szafarni. 

Celem konkursu jest zachęcenie młodych autorów do prezentowania własnej twórczości literackiej inspirowanej postacią Fryderyka Chopina  i jego pobytem w Szafarni. Adresatami konkursu są utalentowani literacko uczniowie klas 7-8 szkół podstawowych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. Uczestnicy zgłaszani są przez szkołę, która może wysłać prace maksymalnie trzech uczestników.

Na konkurs należy przesłać opowiadanie na temat „Nieznana przygoda Fryderyka Chopina na wakacjach w Szafarni w 1824 roku”. Zadaniem uczestników jest opisanie wymyślonego wydarzenia, które mogłoby przydarzyć się młodemu kompozytorowi podczas letniego pobytu w posiadłości Dziewanowskich. W pracy powinny znaleźć się jednak nawiązania do prawdziwych faktów, postaci i wydarzeń z 1824 r.

Informacje na temat pobytu Fryderyka Chopina można znaleźć na http://www.szafarnia.art.pl/chopin-u-nas/, na stronie Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina nifc.pl, w Kurierze Szafarskim i listach Chopina dostępnych na nifc.pl oraz w licznych książkach, takich jak np. Barbara Smoleńska-Zielińska, Fryderyk Chopin i jego muzyka; Piotr Mysłakowski, Ziemia Dobrzyńska w życiu rodziny Chopinów.

Zgłoszenia należy przesłać do 21 grudnia 2018 r.

Dokładne wymagania dotyczące pracy konkursowej i sposobu zgłoszenia na konkurs znajdują się TUTAJ

Pytania można kierować na edukacja@szafarnia.art.pl lub pod nr tel.  668 494 325.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7023632