Historia: Ściągnij! Materiały dydaktyczne dla uczniów i nauczycieli

Historia: Ściągnij! Materiały dydaktyczne dla uczniów i nauczycieli

Historia Poszukaj logo

Zespół portalu HISTORIA: POSZUKAJ opracował dwa zestawy pakietów dydaktycznych Historia: Ściągnij!

Pierwszy – przeznaczony dla nauczycieli szkół podstawowych, drugi – dla nauczycieli i uczniów szkół średnich. Każdy składa się z kilkunastu artykułów wybranych z zasobu portalu, wprowadzenia metodycznego zawierającego charakterystykę materiałów oraz z propozycji ćwiczeń ułatwiających pracę ze wskazanymi tekstami.

 

 

Przystępnie napisane – a przede wszystkim bogato ilustrowane – artykuły reprezentują wysoki poziom merytoryczny. Wspólną cechą tekstów jest zwrócenie uwagi na zagadnienia mniej znane, a przy tym ważne, ciekawe, niekiedy intrygujące. Ich poznanie pozwoli na odkrywanie przeszłości w zróżnicowany i wszechstronny sposób.

Na portalu nie brakuje przedmiotów codziennego użytku, ubiorów, broni i mundurów, rzeźb i obrazów, rzemiosła artystycznego, ale również źródeł ikonograficznych takich jak: dzieła malarskie, grafiki, fotografie.

W zakładce HISTORIA: FISZKI można przetestować i utrwalić zdobytą wiedzę. To idealne narzędzie do powtórek zawiera kontekstowe pytanie, na które można spróbować odpowiedzieć nim po kliknięciu przycisku „Dowiedz się” uzyska się wyjaśnienie. Fiszki są podzielone na tematy przewodnie w zależności od epoki i zagadnień – po dokonaniu wyboru pojawi się 10 pytań.

 

PODCASTY HISTORIA: POSŁUCHAJ to propozycja dla fanów dobrych opowieści. Kilka minut słuchania pozwala przenieść się w czasie. Styl modnych warszawianek lat dwudziestych, dysk Haliny Konopackiej który przyniósł jej olimpijskie złoto, dodatki do gorsetu Aleksandry Piłsudskiej – to tylko wybrane  tematy podcastów. Polska historia od średniowiecza po wiek XX to wspaniała opowieść, z której każdy może wziąć coś dla siebie.

 

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych nauczycieli do korzystania z  bazy wiedzy Historia: Ściągnij!, która pozwoli lepiej zrozumieć przeszłość oraz wzbogacić i utrwalić wiedzę.

 

Źródło: historiaposzukaj.pl

Graf. historiaposzukaj.pl

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7181621

Skip to content