Historia mody online: Bielizna plażowa

Historia mody online: Bielizna plażowa

CSW Toruń i Centrum Literatury CSW zapraszają 23 czerwca 2020 r. o godz. 18.00 na spotkanie z cyklu “Historia mody online” pt. “Bielizna plażowa”. Transmisja odbędzie się na profilu Centrum Literatury CSW.

Choć tegoroczne wakacje nie wszystkich skłonią do wyjazdów na plaże, z przyjemnością obejrzymy w czym kąpały się nasze mamy, babcie i prababcie. Damskie stroje plażowe na przestrzeni ostatnich 100 lat zmieniły się nie do poznania, a pierwsze kąpiele w historii odbywały się nago. Tym razem dowiemy się, jakim modyfikacjom ulegała moda plażowa na przestrzeni dziejów. Wprawdzie pływanie jako sport upowszechniło się dopiero na przełomie XIX i XX wieku, ale potrzeba kostiumu kąpielowego, rozumianego jako specjalny ubiór, pojawiła się już wcześniej. Wykład jak zwykle będzie bogato ilustrowany fotografiami i szkicami przedstawiającymi nie tylko stroje kąpielowe, ale także inne elementy mody plażowej.

Prowadzenie: dr Magdalena Bialic
Historyk sztuki, kostiumolog, edukator, wykładowca. Pisała m.in. dla „Spotkań z Zabytkami”, „Rowertour”, „Kwartalnika Historii i Kultury Materialnej”, dodatku do „Gazety Wyborczej” „Ale Historia”. Publikowała także felietony dla Zwierciadlo.pl w ramach cyklu Historia mody, oraz teksty w pracach zbiorowych. Autorka książki o historii mody tenisowej Koszulka z krokodylem, czyli o historii strojów tenisowych (2014).

Więcej informacji

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7010495