#HarryPotterAtHome

07 Kwi #HarryPotterAtHome

wydawnictwo media rodzina

JK Rowling udziela otwartej licencji nauczycielom na czas trwania pandemii.

Nauczyciele – do końca roku szkolnego, w dowolnym miejscu na świecie – mogą w bezpiecznych sieciach szkolnych lub zamkniętych platformach edukacyjnych publikować filmy przedstawiające siebie czytających książki z serii o Harrym Potterze.

W związku z panującą epidemią koronawirusa i w odpowiedzi na liczne pytania dotyczące wykorzystania książek z serii Harry Potter w procesie zdalnego nauczania, a także publicznego czytania na głos fragmentów książek w Internecie,  przekazujemy oficjalne stanowisko agenta Autorki.

  1. Publikacja elektronicznych materiałów zawierających fragmenty przeczytanych na głos poszczególnych tomów serii Harry Potter wraz z prezentacją okładki może mieć miejsce wyłącznie w zabezpieczonych sieciach szkolnych lub na zamkniętych platformach edukacyjnych, takich jak Google Classroom, Schoology, Edmondo, Discovery Education, w celu odsłuchania treści książek przez uczniów, na podobnych zasadach, jak podczas lekcji w szkole.
  2. Materiały wideo zawierające czytane na głos książki z serii Harry Potter mogą być umieszczone na platformach edukacyjnych i/lub w zabezpieczonych sieciach szkolnych do końca bieżącego roku szkolnego (2019/2020), po czym powinny zostać trwale usunięte ze wspomnianych platform i/lub sieci.
  3. Materiały wideo (lub ich fragmenty) przedstawiające czytanie na głos nie mogą być umieszczane w serwisie YouTube ani żadnej innej platformie, nie mogą być też wykorzystywane do celów komercyjnych.
  4. Prosimy – o ile to nie jest konieczne – nie modyfikować ani nie skracać tekstu żadnej z książek serii Harry Potter podczas czytania na nagraniu.
  5. Prosimy nie udostępniać wspomnianych materiałów wideo w całości, ale zachęcamy do publikowania linków do filmów lub zajawek (nie dłuższych niż 30 sekund) w celach informacyjnych w Państwa kanałach społecznościowych.

 

Źródło: www.mediarodzina.pl

Fot. PixabayLiczba odwiedzin:

2,914,511