Gwiazdkowy spot Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Gwiazdkowy spot Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Województwo Kujawsko-Pomorskie przygotowało spot świąteczny, w którym oczekiwanie na Nowonarodzonego to czas radości ze spotkań z bliskimi i wsłuchanie się w ich historię.

Tegoroczne święta przypadają w roku obchodów wyjątkowej, 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Czas rodzinnych spotkań przy wigilijnym stole może być sposobnością i okazją do wysłuchania pasjonujących historii oraz wspomnień naszych dziadków i rodziców. Wolność naszej narodowej wspólnoty to fundament na którym opieramy przyszłość kolejnych pokoleń.

Teledysk opowiada prawdziwą historię młodego mieszkańca regionu, który otrzymuje od swojej babci mundur ułana, po swoim zmarłym dziadku. Przeżycie jest wyjątkowe, bo choć chłopak widział pamiątkowy mundur wiele razy, to założy go po raz pierwszy. Otrzymanie pamiątki jest dla mężczyzny nobilitującym i podniosłym wydarzeniem.

W spocie świątecznym wystąpili członkowie Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska. Zespół od 60 lat jest jednym z najbardziej aktywnych ambasadorów regionu w zakresie promowania sztuki i kultury ludowej.

Scenę, w której zespół śpiewa kolędę „Bóg się rodzi” i wykonuje do niej układ taneczny nagrano w Operze Nova w Bydgoszczy.

 

Producent: PROXYMEDIA FILMS
Reżyseria: Piotr Szamocki
Scenariusz: Piotr Szamocki
Operator: Mikołaj Wiśniewski

Departament Promocji,
Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Fot. Kadr z naszego świątecznego spotu

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7039772