Grywalizacja w Korczaku

Grywalizacja w Korczaku

Dnia 14 listopada 2017 r. w Kujawsko-Pomorskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Toruniu odbył się I Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Edukacji Globalnej zwany GRYWALIZACJĄ. Konkurs został zorganizowany w ramach ogólnopolskiego projektu ,,Edukacja Globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju’’ realizowanego przy współpracy z Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu.

Tegorocznej edycji konkursu towarzyszyło hasło „Cele Zrównoważonego Rozwoju. Przyszłość świata zależy od nas!”. Zamysłem organizatorów było uwrażliwienie uczniów na problemy globalne, z jakimi boryka się współczesny świat oraz zachęcenie ich do podejmowania własnych inicjatyw, wynikających z celów zrównoważonego rozwoju wytyczonych przez Organizację Narodów Zjednoczonych.

Do konkursu przystąpili przedstawiciele szkół z Bydgoszczy, Jabłonowa Pomorskiego i Torunia. Przygotowano 8 stanowisk, na których uczestnicy Grywalizacji rozwiązywali różnorodne i ciekawe zadania wymagające nie tylko wiedzy merytorycznej, ale również spostrzegawczości, kreatywności i umiejętności posługiwania się nowoczesnymi technologiami. Musieli oni m.in. ułożyć puzzle, rozwiązać zagadki i rebusy, posegregować odpady czy odczytać informacje ukryte w QR kodach. Konkurs wygrali uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia z Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Toruniu. Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 19 im. Bł. Ks. S.W. Frelichowskiego w Toruniu, a na trzeciej pozycji uplasowali się wychowankowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 im. Gen. Stanisława Maczka w Bydgoszczy. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, upominki i dyplomy.

Zwieńczeniem Grywalizacji było przygotowanie dwóch plakatów, które ukazywały rzeczywisty i wymarzony obraz naszej planety Ziemi widziany oczami uczniów i ich opiekunów. Innowacyjna formuła konkursu spotkała się z uznaniem uczestników i zaproszonych gości, gdyż umożliwiła promowanie nauki przez zabawę i dała możliwość zdobycia pozytywnych doświadczeń w rywalizacji z rówieśnikami.

 

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7049475