Grudzień z Centrum Nowoczesności – Młynem Wiedzy

Grudzień z Centrum Nowoczesności – Młynem Wiedzy

“Medyczna Środa” o muzykoterapii seniorów

W najbliższą środę odbędzie się ostatni w tym roku wykład w ramach cyklu “Medyczne Środy”. Będzie poświęcony muzykoterapii jako narzędziu poprawiania samopoczucia u seniorów.

Dr Michalina Radzińska z Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy opowie o muzykoterapii i jej regulacyjnym wpływanie na samopoczucie. – Pani doktor zwróci uwagę na odpowiedni dobór muzyki dla słuchaczy w starszym wieku oraz możliwości dostępu do kultury i legalnych źródeł pozyskiwania materiałów muzycznych – wyjaśnia Marcin Centkowski, rzecznik Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Wykład odbędzie się w przestrzeni wystawy “Rzeka”. Początek o godz. 18:00. Wstęp wolny.

Warsztaty rodzinne

W grudniowe soboty centrum nauki zaprasza do udziału w rodzinnych warsztatach. 15 grudnia odbędą się zajęcia poświęcone historii polskiego lotnictwa, tydzień później będzie można stworzyć zachwycające i wyjątkowe upominki dla najbliższych. 29 grudnia odbędą się warsztaty, w trakcie których będzie można przeprowadzić eksperymenty związane z zimą i sylwestrową nocą. Szczegółowe opisy zajęć są dostępne na stronie internetowej Młyna Wiedzy.

W niedzielę (16 grudnia) w ramach zwiedzania wystaw będzie dostępne stanowisko, na którym zwiedzający samodzielnie wykonają kulę śnieżną. Może ona być doskonałym prezentem pod choinkę, a na pewno zaskakującą i piękną ozdobą w trakcie świąt.

W dniach 24-26 i 31 grudnia Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy będzie nieczynne.

Promocyjne zwiedzanie na początku 2019 roku i ferie zimowe

Na początku 2019 roku centrum nauki zaprasza do zwiedzania wystaw w promocyjnej cenie. W dniach 2-11 stycznia bilet kosztuje tylko 10 złotych. W tym okresie Młyn Wiedzy będzie czynny od wtorku do piątku w godz. 9:00-12:00 i 12:00-15:00, a w soboty i niedziele w godz. 11:00-17:00. Bilety można kupić w kasach Młyna lub w elektronicznym systemie sprzedaży online.

12 stycznia w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy rozpoczną się ferie zimowe, które potrwają do 27 stycznia. W ofercie znalazły się warsztaty oraz zwiedzanie. Szczegółowe informacje o propozycjach Młyna są dostępne na stronie internetowej miejskiej instytucji kultury. – Zachęcamy do tego, aby wcześniej zaplanować wizytę. Przypuszczamy, że najpóźniej pod koniec pierwszego tygodnia stycznia biletów na zajęcia może już nie być. Nie warto czekać do ostatniej chwili – radzi Marcin Centkowski.

Oferta dla przedszkoli i szkół

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza do skorzystania z bogatej oferty edukacyjnej w drugim półroczu roku szkolnego 2018/2019. Składają się na nią: warsztaty dla przedszkolaków, uczniów, zajęcia w specjalistycznych laboratoriach (biologicznym, fizycznym i pracowni multimedialnej), edukacyjna ścieżka zwiedzania oraz zwiedzanie (w tym z przewodnikiem). Szczegóły propozycji toruńskiego centrum nauki są dostępne na stronie internetowej instytucji.

Dominika Wojtasińska
Dominika.Wojtasinska@kpcen-torun.edu.pl

Organizacja: KPCEN w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6874129