Grudzień w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

Grudzień w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

Grudzień w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

Spotkania w ramach cyklu “Medyczne Środy”, trwające tydzień mikołajkowe warsztaty kreatywne, rodzinne warsztaty weekendowe i zwiedzanie interaktywnych wystaw – to główne propozycje Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w ostatnim miesiącu 2018 roku.
5 i 12 grudnia w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędą się spotkania w ramach cyklu “Medyczne Środy”. W pierwszą środę grudnia centrum nauki zaprasza na wykład “Jak można rozpoznać ciążę – krótka historia testu ciążowego”, a tydzień później na prelekcję “Interdyscyplinarne dobra płynące ze słuchania i wykonywania muzyki”. – Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni przyjęciem tego cyklu przez mieszkańców naszego miasta. Widzimy “głód wiedzy” w zakresie tematyki medycznej, a dzięki tym spotkaniom, nie tylko można dowiedzieć się wiele na określony temat, ale przede wszystkim zadać pytanie specjaliście, który danym zagadnieniem zajmuje się w swojej pracy badawczej – wyjaśnia Marcin Centkowski, rzecznik Młyna Wiedzy. – Cieszy nas również to, że sporo uczestników nie kryje radości z tego, że “Medyczne Środy”, organizowane przez Collegium Medicum UMK, zagościły w Toruniu – dodaje.
„Medyczna Środa” to cykl wykładów popularnonaukowych adresowanych główne do mieszkańców regionu. Wykłady mają na celu popularyzację wiedzy, która podawana jest w przystępnej dla odbiorcy formie. W Toruniu cykl jest realizowany przy współpracy z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Wydziałem Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Torunia.
W Mikołajki zaprojektuj i stwórz
W okresie od 4 do 7 grudnia w przestrzeni wystaw centrum nauki będą dostępne stanowiska warsztatowe, na których będzie można samodzielne wykonać m.in. ozdoby czy kartki świąteczne. – Mikołajki w Młynie Wiedzy będą trwały przez cały tydzień. Korzystając ze stanowisk tinkeringowych, nasi goście będą mogli zaprojektować, a następnie wykonać wyjątkowe rzeczy, które będzie można zawiesić na choince, postawić w domu czy mieszkaniu, lub też wysłać do najbliższych, znajomych i przyjaciół – mówi Marcin Centkowski.
Rodzinne warsztaty weekendowe
W trzy soboty grudnia (15, 22 i 27) Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza do udziału w rodzinnych warsztatach, które rozpoczynają się o godz. 11:00 i 14:00.
15 grudnia przygotowano zajęcia “Jak rozpoznać asa, który w chumrach hasa?”. Uczestnicy dowiedzą się m.in. jakie zwyczaje mieli piloci walczący podczas drugiej wojny światowej i jak oznaczali swoje samoloty. – Na zajęciach wspólnie znajdziemy odpowiedzi na takie pytania jak: w jakim kolorze nosili szaliki piloci dywizjonu toruńskiego, czy polscy lotnicy byli dobrymi tancerzami, czy wśród pilotów znajdowały się kobiety – wyjaśnia Marcin Centkowski.
22 grudnia w ramach zajęć “Prezentowe S.O.S” uczestnicy będą mogli samodzielnie wykonać upominki dla najbliższych, a tydzień później, podczas warsztatów “Pada śnieg…”, będzie można przeprowadzić eksperymenty związane z zimą i nocą sylwestrową.
Bilety na zajęcia można nabyć w kasach Centrum oraz w elektronicznym systemie sprzedaży online.
Tańsze zwiedzanie Młyna Wiedzy na początku 2019 roku
Od 2 do 11 stycznia 2019 roku wystawy Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy będzie można zwiedzać po zakupie biletu za 10 złotych. Centrum nauki będzie dostępne od wtorku do piątku w dwóch trzygodzinnych turach, rozpoczynających się o godz. 9:00 i 12:00. W soboty i niedziele w godz. 11:00-17:00.
W ramach promocji w sprzedaży będą dostępne wyłącznie bilety za 10 złotych oraz bilety rodzinne (38 zł). Opiekunowie grup zorganizowanych będą musieli również kupić bilet dla siebie. W tym czasie nie będą dostępne bilety grupowe.
Obecnie w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy jest dostępnych 11 wystaw.
Dominika Wojtasińska
Dominika.Wojtasinska@kpcen-torun.edu.pl

Organizacja: KPCEN w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6890039