Grudziądz i grudziądzanie na starej pocztówce

Grudziądz i grudziądzanie na starej pocztówce

Biblioteka Miejska im. Wiktora Kulerskiego w Grudziądzu - logoW czwartek, 4 kwietnia 2024 r. o godz. 16.00, w Filii nr 3 przy ul. Korczaka 23 odbędzie się otwarcie wystawy „Grudziądz i grudziądzanie na starej pocztówce”. Na ekspozycji zostaną zaprezentowane zdjęcia ze zbiorów Janusza Kruszyńskiego.

Janusz Kruszyński – grudziądzanin, przedsiębiorca, kolekcjoner, człowiek zakochany w swojej Małej Ojczyźnie, jaką jest dla niego miasto – jego piękna i złożona historia. Prowadzi aktywny tryb życia na łonie natury. Jego pasja to stare auta i motory. Od lat gromadzi w swoich zbiorach przedmioty związane z Grudziądzem. Są to: fotografie, karty pocztowe, książki, prasa, ale także wszelkiego rodzaju artefakty. Chętnie udostępnia swe zbiory, upowszechnia je i dzieli się nimi z innymi. Każdy przedmiot to odrębna historia, często zabawna anegdota.2 kwietnia 2024 r.

Fot. Andrzej Sobolewski

Źródło: Biblioteka Miejska im. Wiktora Kulerskiego

_

2 kwietnia 2024 r.

 

 

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7049688