Granty z zakresu edukacji kulturowej

Granty z zakresu edukacji kulturowej

Jesteś pedagogiem, nauczycielem, bibliotekarzem, animatorem, artystą? Masz pomysł na projekt, ale nie wiesz jak i za co go zrealizować? Teatr Polski w Bydgoszczy uruchamia trzecią edycję programu Struktury Kultury. Dofinansowanie przedsięwzięć z zakresu edukacji kulturowej mogą otrzymać tandemy. Nabór trwa do 16 lutego b.r.

Struktury Kultury są częścią ogólnopolskiego programu Bardzo Młoda Kultura (2016-2018), promującego i dotującego działania z zakresu edukacji kulturowej. Organizatorem programu jest Narodowe Centrum Kultury w Warszawie, a koordynatorem w województwie kujawsko-pomorskim jest Teatr Polski w Bydgoszczy. To już trzecia i ostania edycja programu grantowego, w ramach którego dofinansowanie otrzymać mogą przedsięwzięcia opracowane przez tandemy – przedstawiciela oświaty i kultury, którzy wspólnie zrealizują własne nowatorskie projekty.

Do udziału w konkursie mogą przystąpić osoby fizyczne mieszkające i prowadzące działalność edukacyjną lub kulturalną w województwie kujawsko-pomorskim: pedagodzy, nauczyciele, bibliotekarze, animatorzy, trenerzy, artyści, liderzy lokalnych społeczności, projektanci działań społecznych, kuratorzy. Osoby na co dzień pracujące w szkołach, domach i ośrodkach kultury, instytucjach kultury i artystycznych, organizacjach pozarządowych, spółdzielniach, ale także osoby niezwiązane z żadną instytucją. Do zdobycia będą dwa rodzaje grantów: małe (8 000 zł) lub duże (12 000 zł). Proces zgłoszenia jest niezwykle prosty.

Krok I: Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Wystarczy zarys, krótki opis tandemu i projektu, który miałby zostać dofinansowany.

Krok II: Udział w nieodpłatnych warsztatach, które odbędą się w weekendy marca. Celem spotkań jest nie tylko aspekt integracyjny, ale przede wszystkim edukacyjny, pozwalający zdobyć informację m.in.: o sposobach pozyskiwania grantów, wypełniania wniosków etc.

Krok III: Po cyklu marcowych warsztatów uczestnicy będą dopracowywać swoje pomysły i ponownie składać wniosek konkursowy, który będzie podstawą do ubiegania się o grant.

Warunkiem ubiegania się o dofinansowanie (krok III) jest uczestnictwo w cyklu warsztatowym (krok II).

Nabór trwa do 16 lutego!

Struktury Kultury dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura, województwa kujawsko-pomorskiego oraz miasta Bydgoszczy.

Informacja o projekcie

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7142971