Granty na szkolenia sportowe

Granty na szkolenia sportowe

Kluby i stowarzyszenia sportowe z regionu otrzymają w tym roku 1,6 miliona złotych z budżetu województwa na organizację treningów, szkoleń i obozów dla młodych zawodników. 12 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim gościli przedstawiciele najlepszych organizacji sportowych z Kujaw i Pomorza, którzy odebrali umowy na realizację tego rodzaju przedsięwzięć.

– Sport jest, był i pozostanie jednym z podstawowych narzędzi wychowawczych, kształtujących ducha, ciało i wszystkie dobre cechy, które człowiek, jako dziecko, a potem dorosły, posiadać powinien. Wszystkim przedstawicielom klubów sportowych dziękuję za aktywizację sportową dzieci i młodzieży oraz rozwój młodych talentów, które rozsławiają nas na arenach Europy i całego świata – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Zarząd województwa podzielił wsparcie dla klubów sportowych w ramach otwartego konkursu ofert na wykonywanie zadań publicznych przez organizacje pozarządowe. Pomoc w wysokości 1,65 miliona złotych otrzymały 84 kluby z całego regionu, które uzyskały minimum 25 punktów w krajowym Systemie Sportu Młodzieżowego.

Środki finansowe trafią na organizację różnego rodzaju szkoleń w klubach lub na obozach i wyjazdach treningowych. W tej puli znalazł się także wkład naszego województwa w realizację szkoleń kadry wojewódzkiej młodzików i juniorów młodszych. Wsparcie na ten cel w wysokości 280 tysięcy złotych otrzymało Kujawsko-Pomorskie Stowarzyszenie Związków Sportowych.

Lista wszystkich projektów

Dziś w Urzędzie Marszałkowskim umowy na realizację tego rodzaju projektów odebrali przedstawiciele około 20 klubów sportowych z regionu, które w 2017 roku zdobyły najwięcej punktów w krajowym Systemie Sportu Młodzieżowego. Wśród nich byli przedstawiciele kilku sekcji najlepszego klubu sportowego w Polsce – bydgoskiej Zawiszy (lekkoatletyka, gimnastyka sportowa i kajakarstwo), RTW „Bydgostia”, Pacific Toruń, Stal Grudziądz oraz WTW Włocławek i Vectra Włocławek. W spotkaniu uczestniczyli marszałek Piotr Całbecki oraz członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska.

– To zaszczyt stanąć przed najlepszymi z najlepszych i złożyć serdeczne podziękowania za to, że promujecie Państwo Kujawsko-Pomorskie poprzez sport. Ale przede wszystkim, że kształtujecie w młodych ludziach najważniejsze wartości, którymi później posługują się już w dorosłym życiu i wyrastają na mądrych ludzi, z których jesteśmy dumni – powiedziała podczas spotkania członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska.

Dyscypliny sportowe, w których nasi sportowcy osiągają największe sukcesy to zwłaszcza lekkoatletyka, kajakarstwo, wioślarstwo, kolarstwo i hokej na trawie. W Systemie Sportu Młodzieżowego Kujawsko-Pomorskie plasuje się na 7 pozycji w kraju z dorobkiem 10.772 punktów za 2017 rok. W ogólnopolskiej klasyfikacji klubów sportowych liderem rankingu jest CWZS Zawisza Bydgoszcz, na 18. miejscu jest ALKS Stal Grudziądz, na 29. RTW Bydgostia Bydgoszcz, na 43. UKS Copernicus Toruń.

Beata Krzemińska
Rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7181657

Skip to content