Granty dla młodzieży „Generacja V4”

Granty dla młodzieży „Generacja V4”

Visegrad Fund logo

Tylko do 30 czerwca można zgłaszać wnioski do drugiej edycji programu minigrantów „Generacja V4” w 2023 r. na organizację krótkoterminowych wyjazdów młodzieży w wieku 12-30 lat. Inicjatywa promuje wartości demokratyczne, zrównoważony rozwój, aktywność obywatelską i dialog transgraniczny wśród młodych ludzi w celu dzielenia się pomysłami, poznawania sąsiadów oraz zdobywania umiejętności i doświadczeń.

Ponad granicami

Warunkiem uczestnictwa w projekcie jest zaangażowanie co najmniej dwóch krajów z Grupy Wyszehradzkiej – V4 (Czechy, Węgry, Polska, Słowacja). Dodatkowo w przedsięwzięciu mogą uczestniczyć bezpośredni sąsiedzi dwóch krajów V4 (Austria, Niemcy i/lub Ukraina).

Każdy projekt musi obejmować mobilność młodych ludzi (12-30 lat), tj. wizyty transgraniczne, a także musi zapewnić przeprowadzenie co najmniej jednego wspólnego wydarzenia, w którym uczestniczą obie/wszystkie strony.

Inicjatywa jest skierowana m.in. do szkół, stowarzyszeń sportowych, młodzieżowych organizacji społeczeństwa obywatelskiego.

Wnioski

Proces składania wniosków rozpoczyna się od rejestracji w systemie on-line (przez potwierdzony adres e-mail) i przygotowania krótkiego projektu. Należy go zarejestrować w systemie on-line My Visegrad nie później niż na 2 tygodnie przed upływem każdego kolejnego terminu składania wniosków, czyli odpowiednio do 30 czerwca br.

Wnioski będą sprawdzane przez Sekretariat Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. Po zaakceptowaniu projektu wnioskodawcy będą proszeni o sfinalizowanie całego formularza wniosku i złożenie go on-line z wymaganymi załącznikami do godz. 12:00 w południe ostatniego dnia składania wniosków, czyli 15 lipca 2023 r.

Budżet

Maksymalny budżet projektu wynosi 10 000 €, a maksymalny czas realizacji projektu to 6 miesięcy. Program jest jednak przeznaczony na wsparcie pojedynczych lub wielokrotnych krótkoterminowych wizyt/wymian (po kilka dni każda).

Donatorem jest Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki, który wspiera współpracę regionalną między organizacjami społeczeństwa obywatelskiego w celu rozwijania ich relacji, wymiany i dzielenia się pomysłami oraz promowania wzajemnego zrozumienia.

Więcej informacji wraz z wytycznymi dotyczącymi przygotowania projektu znajduje się na stronie Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego.

_

19 czerwca 2023 r.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy



| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7646082

Skip to content