Grafika z miasta Meksyk – nowa wystawa w Galerii Dziecka

Ingrid Cellina Morales Moreno lat 18

Grafika z miasta Meksyk – nowa wystawa w Galerii Dziecka

Od najbliższego piątku (28 maja) serdecznie zapraszamy do siedziby Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu, w której będzie można oglądać najnowszą wystawę pt. „GRAFIKA Z MIASTA MEKSYK”.

Autorami pokazywanych na wystawie prac graficznych wykonanych w technice linorytu jest młodzież związana z działającymi w stolicy Meksyku dwoma ośrodkami: CEDAR „Luis Spota Saavedra” oraz Escuela de Iniciacion Artistica No 1. W obu tych placówkach warsztaty graficzne prowadzone są pod kierunkiem wspaniałego artysty i pedagoga Antonia Garcii Del Llano i to właśnie prace jego uczniów można obejrzeć na przygotowanej przez toruńską galerię wystawie. Wystawa prezentuje szeroki wachlarz tematów dających możliwości bliższego poznania kultury meksykańskiej. Symbolika, fantazja, odwoływanie się do legend i baśni, a także Meksyk współczesny ze swoją architekturą i pejzażem często mają swoje odbicie w eksponowanych grafikach. Autorzy prac nawiązują do problemów egzystencjalnych i zagrożeń cywilizacyjnych. Kompozycje figuralne w połączeniu z egzotyczną florą i fauną tworzą zaskakujący klimat. W grafikach młodych artystów swoje odbicie znalazła również kultura Majów i Azteków.

Zdjęcie gł.: Ingrid Cellina Morales Moreno lat 18

26 maja 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7185672

Skip to content