Grafika jak poezja – wystawa w CK Browar B. we Włocławku

Chagall

Grafika jak poezja – wystawa w CK Browar B. we Włocławku

Galeria Sztuki Antresola w Centrum Kultury Browar B. we Włocławku zaprasza 8 listopada 2018 r. o godz.18.00 wszystkich miłośników sztuki na wernisaż wystawy – Marc Chagall Grafika jak poezja.

Marc Chagall (1887-1985), a właściwie Mojsza Zacharowicz Szagałow, urodził się w Witebsku i był artystą tworzącym przez przeszło osiem dekad XX wieku.

Styl Chagalla jest określany jako hybryda kubizmu, fowizmu i symbolizmu, a jego nadprzyrodzone tematy mają znaczący wpływ na surrealistów. Oryginalność Chagalla polega na jego bardzo osobistej syntezie wpływów, które opanował ze wszystkich stron: kultura żydowska, prawosławna, tygiel religijny dawnej Rosji, Stary i Nowy Testament, mitologie antyczne, sceny folklorystyczne, a wszystko to ukazane w onirycznym, angeologicznym nastroju.

Prezentowane w Galerii Sztuki „Antresola” grafiki to 50 kolorowych litografii należących głównie do cyklu VERVE, który ma swój początek w latach 50-tych XX wieku i powstał na potrzeby wydawnictwa artystyczno-literackiego.

Chagall powiedział kiedyś: Nasz cały świat wewnętrzny jest rzeczywistością – może nawet bardziej rzeczywistą niż świat, który widzimy. Na tym polega właśnie unikalność stworzonych przez genialnego artystę grafik. Wystawę zwiedzać można do 9 grudnia 2018 r.

Na wernisaż o godz. 18.00 – wstęp wolny.
Zwiedzanie – bilety 2 zł w kasie CK Browar B.Chagall

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6666108