Grafika i rysunek – wystawa prac Kamila Urbana i Radosława Blumkowskiego

Grafika i rysunek – wystawa prac Kamila Urbana i Radosława Blumkowskiego

                                 

Wernisaż wystawy Grafika i rysunek odbędzie się 11 stycznia (czwartek) 2018 r. o godz. 17.00 w sali wystawowej Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu przy ul. Dąbrowskiego 4.

Organizatorami ekspozycji są Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu i IX Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w Toruniu.

Na wystawie prezentowana jest twórczość uzdolnionych artystycznie uczniów IX Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Toruniu. Tematem grafik Kamila Urbana, od wielu lat są niezmiennie: martwe natury, postać człowieka oraz zwierzęta i rośliny. Wśród wystawianych prac znalazły się również rysunki Radka Blumkowskiego – portrety najpopularniejszych polskich raperów. Obaj młodzi artyści w swojej twórczości przywiązują niezwykłą wagę do szczegółów, detali oraz poprawności warsztatowej. Kamil i Radek są uczniami klasy trzeciej IX LO o profilu ogólnym. Wykorzystują wolny czas na realizację swoich pasji i rozwój artystyczny. Radek jest samoukiem. Kamil Urban swój artystyczny talent rozwija na zajęciach w toruńskiej Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka. Ze sztuką wiąże swoją przyszłość, chce studiować na kierunku artystycznym. Wystawa jest okazją do podzielenia się z odbiorcą tym co dla nich ważne, interesujące i godne utrwalenia w dziele sztuki.

Ekspozycję można oglądać do 24 stycznia 2018 r. w godzinach otwarcia Biblioteki.

http://www.bptorun.edu.pl/

Oprac. Wiesława Budrowska
Wydział Informacyjno-Bibliograficzny
Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu

Obrazek wyróżniający – grafika Kamila Urbana

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7049636