Gra WATERWORKS

Gra WATERWORKS

Kilka dni temu została opublikowana internetowa gra komputerowa Waterworks!, która objęta jest patronatem Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu.

Link do gry: https://scriptwelder.itch.io/waterworks

Waterworks! to darmowa, strategiczna gra komputerowa opowiadająca o dawnym systemie doprowadzania wody do Grudziądza. Gracz jest odpowiedzialny za zaopatrzenie średniowiecznego miasta w wodę i musi wykorzystać swoje umiejętności, aby zadbać o to by w każdym domu była wystarczająca ilość wody. Zatrudnia nosiwodów, rozbudowuje sieć wodociągów, rozwija technologie i stosuje nowe wynalazki.

Gra powstała na bazie wyników badań historyczno-archeologicznych prowadzonych przez dr Wacława Kulczykowskiego na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego i jest finansowana ze środków Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na Działalność Upowszechniającą Naukę.

Patroni gry:
Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski
Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu
Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia sp. z o.o. w Grudziądzu

Autor gry:
Mateusz “scriptwelder” Sokalszczuk

Jest to druga darmowa i internetowa gra „naukowa”, która została przygotowana we współpracy Wacława Kulczykowskiego i Mateusza Sokalszczuka. W 2015 r. stworzyli grę „Excavate!” bazująca na badaniach wykopaliskowych prowadzonych na terenie zniszczonego, XVII-wiecznego cmentarza ewangelickiego w Nowym Monasterzysku (gm. Młynary). Gra ta spotkała się z pozytywnym odbiorem graczy z całego świata (blisko milion odsłon), była prezentowana na 22. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych w czeskiej Jihlavie, a także zwróciła uwagę wielu krajowych mediów (m.in. TVN24, Gazeta Wyborcza, Radio Eska, Trojmiasto.pl, portEl.pl itd.).

Więcej informacji TUTAJ

Fot. Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy



| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7411567

Skip to content