Goście z Francji w toruńskim Medyku

Goście z Francji w toruńskim Medyku

Uczniowie i nauczyciele Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu kolejny raz goszczą młodzież z partnerskiej szkoły o podobnym profilu we francuskim Angers. Celem wizyty jest integracja szkolnych społeczności, wymiana doświadczeń, a także poznanie specyfiki pracy placówek szkolnych i opiekuńczych na Kujawach i Pomorzu.

29-osobowa grupa uczniów z Lycée Professionnel Joseph Wresinski (Liceum Zawodowe im. Józefa Wrzesińskiego) w Angers oraz jej opiekunowie goszczą na Kujawach i Pomorzu już po raz trzeci. W programie znalazły się wizyty warsztatowe w toruńskich fundacjach i szkołach, spotkania integracyjne oraz zwiedzanie regionu. Młodzież odwiedzi między innymi Zespół Szkół nr 26, gdzie pozna specyfikę pracy z uczniami niepełnosprawnymi oraz Przedszkole Miejskie nr 1 w Toruniu.

W Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu uczniowie wezmą udział w warsztatach w pracowniach masażu i terapii zajęciowej. Ponadto nauczą się profesjonalnie udzielać pierwszej pomocy dzieciom i dorosłym. Dziś (6 kwietnia) w Urzędzie Marszałkowskim podjęli ich przedstawiciele samorządowych władz województwa. Młodzież z Francji będzie gościć w regionie do 11 kwietnia

Toruński Medyk współpracuje ze szkołą z Angers od 2013 roku. W maju 2014 roku uczniowie toruńskiej placówki gościli z wizytą w Angers. Mieli wówczas okazję zobaczyć, jak na co dzień żyją ich rówieśnicy we Francji. Odwiedzili również liczne placówki świadczące usługi medyczne oraz opiekuńcze.

Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu jest jednostką organizacyjną samorządu województwa. Początek działalności toruńskiego medyka związany jest z Państwową Szkołą Laborantów Medycznych (PSLM) otwartą 1 września 1959 r. Od 1967 zajmuje zabytkowy budynek przy ulicy Św. Jana, w samym sercu toruńskiej Starówki. Szkoła przez lata kształciła średni personel medyczny. W zawodach z branży medyczno-społecznej nadal przygotowuje technika dentystycznego, higienistkę i asystentkę stomatologiczną, technika masażystę, terapeutę zajęciowego, opiekuna medycznego i opiekunkę środowiskową. Zajęcia edukacyjne prowadzone są bezpłatnie w trybie dziennym, stacjonarnym oraz zaocznym. Placówka jest również ośrodkiem egzaminacyjnym dla wielu szkół z regionu kujawsko-pomorskiego, a także ściśle współpracuje z ośrodkami szkoleniowymi i firmami branżowymi.

Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu
Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Wizyta uczniów z Angers w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Łukasz Piecyk

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7163722

Skip to content