Godziny Wychowawcze ze Światem

Godziny Wychowawcze ze Światem

Szkoła Podstawowa im. Leopolda Juliana Kronenberga w Brzeziu logo

Uczniowie oddziału szóstego Szkoły Podstawowej im. Leopolda Juliana Kronenberga w Brzeziu biorą udział w Programie Godziny Wychowawcze ze Światem, którego organizatorem jest Polska Akcja Humanitarna (PAH).

Żyjemy w globalnym świecie, w którym nasze życie nieodwracalnie powiązane jest z życiem reszty planety. Nie możemy uniknąć tych współzależności, jednak często trudno nam je zrozumieć. Jak wiemy podstawę edukacji globalnej stanowi kwestia sprawiedliwości i solidarności, zarówno w lokalnym jak i globalnym wymiarze.

Celem programu jest nie tylko informowanie o tym, jaki nasz świat jest obecnie, ale także kształtowanie postaw, które pomogą nam uczynić go bardziej sprawiedliwym w przyszłości.

W związku z wytyczonymi celami programu, w ramach zajęć uczniowie zgłębiają wyzwania współczesnego świata, poznają takie wartości jak solidarność, szacunek i otwartość, kształtują postawy m.in. empatii, otwartości i osobistego zaangażowania oraz umiejętności m.in. współpracy.

Program będzie realizowany do końca roku szkolnego. Obecnie uczniowie są na półmetku realizacji treści programowych. W czasie zajęć  mieli okazję spojrzeć z innej perspektywy  na świat i miejsca Europy w tym świecie, poszerzyć wiedzę na temat wielkich odkryć geograficznych (skutków), Indian – rdzennych mieszkańców i mieszkanek Ameryki, poszukiwać podobieństw wśród ludzi, uczyć się patrzenia na to, co łączy, a nie dzieli ludzi.

Więcej informacji wraz z galerią zdjęć dostępnych jest na stronie szkoły.

 

Źródło: spbrzezie.szkolna.net
Fot. spbrzezie.szkolna.net

15 stycznia 2024 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7190251

Skip to content