Gmina Brześć Kujawski razem z LPP przyznała stypendia uczniom lokalnych szkół podstawowych

Stypendyści programu

Gmina Brześć Kujawski razem z LPP przyznała stypendia uczniom lokalnych szkół podstawowych

Brześć Kujawski logo

4 września br., podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego w brzeskich placówkach oświatowych odbyło się oficjalne wręczenie stypendiów przyznawanych przez gminę Brześć Kujawski w ramach Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży. Partnerem projektu po raz drugi została gdańska spółka LPP.

Uruchomiony w czerwcu ubiegłego roku program stypendialny ustanowiony został w ramach przyjętego przez władze Brześcia Kujawskiego, Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży, skierowanego do uczniów klas IV-VIII wszystkich szkół podstawowych pobierających naukę na terenie gminy. Wsparcie finansowe jest udzielane w ramach dwóch rodzajów stypendiów. Pierwsze – za najwyższą średnią ocen w klasyfikacji rocznej z obowiązujących zajęć lekcyjnych, w tym przypadku średnia nie może być niższa niż 4,8. Drugi rodzaj stypendium – za osiągnięcia w nauce. Stypendia przyznawane są w dwóch kategoriach: klasy IV-VI oraz VII-VIII. W tym roku wyróżnienia przyznano 31 uczniom, którzy przez okres najbliższych 10 miesięcy (od września do czerwca) będą otrzymywać wsparcie w wysokości 250 zł.

 To ogromna satysfakcja i przyjemność móc po raz kolejny nagrodzić uczniów za zaangażowanie, ciężką pracę, trud i wysiłek. Cieszę się, że jako samorząd możemy wspierać młode, ambitne osoby dając szansę na rozwój zainteresowań. Gratuluję serdecznie uzyskanych w minionym roku szkolnym wyników w nauce. Wierzę, że otrzymane stypendia będą dopingowały do dalszej pracy wszystkich uczniów uczęszczających do brzeskich szkół podstawowych. Nagrodzonym osobom życzę powodzenia w realizacji swoich pasji, które zaowocują kolejnymi sukcesami – mówi Burmistrz Tomasz Chymkowski.

Projekt realizowany jest przez władze gminy w partnerstwie z polską spółką odzieżową LPP.

Stałe zaangażowanie LPP w działania społeczne realizowane wspólnie z gminą to istotna część naszej obecności na terenie Brzeskiej Strefy Gospodarczej. Możliwość wsparcia młodych i ambitnych osób na ich ścieżce edukacyjnej, dla nas, jako polskiej firmy rodzinnej, ma szczególne znaczenie. Mamy nadzieję, że przyznane uczniom brzeskich szkół wyróżnienia będą nie tylko uznaniem dla ciężkiej pracy, jaką włożyli w naukę w minionym roku szkolnym, ale i zachętą do dalszego rozwoju. Cieszymy się, że LPP może mieć w tym swój udział – komentuje Sławomir Ronkowski, dyrektor komunikacji wewnętrznej i CSR w LPP.

 

Galeria zdjęć dostępna na stronie: brzesckujawski.pl

 

Źródło: brzesckujawski.pl
Fot. brzesckujawski.pl

5 września 2023 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7165141

Skip to content