GIOPTD zaprasza na plastyczne podróże między kuchnią i łazienką

GIOPTD zaprasza na plastyczne podróże między kuchnią i łazienką

Od dziś na stronie www.galeriadziecka.com oraz na https://www.facebook.com/galeriaiosrodekplastycznejtworczoscidziecka/ można oglądać nową wystawę on-line pt. „W domowym zaciszu, czyli malarskie, graficzne i rysunkowe podróże między kuchnią i łazienką”.

Nowa wystawa przygotowana przez Galerię i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka to zbiór kilkudziesięciu, pochodzących z różnych stron świata prac, których autorzy zapraszają nas do swoich mieszkań, do pomieszczeń wypełnionych domowym sprzętem, meblami, gromadzonymi przez lata przedmiotami codziennego użytku.

Oglądając kolejne rysunki, grafiki, prace malarskie, możemy znaleźć się zarówno w typowym współczesnym mieszkaniu, jak i wnętrzu chłopskiej chaty, a nawet kazachskiej jurcie. Możemy zajrzeć do kuchni, gdzie piętrzą się sterty naczyń, do łazienki, do pokoju, gdzie domownicy spożywają właśnie swój codzienny posiłek lub odpoczywają przed telewizorem. Nie ulega wątpliwości, że te podpatrzone, dobrze znane sytuacje, powszechne czynności, pranie, sprzątanie, gotowanie mogą być inspiracją do realizacji wielu interesujących kompozycji plastycznych.

Można je znaleźć na stronie internetowej Galerii www.galeriadziecka.com oraz na profilu Galerii na Facebook’u. https://www.facebook.com/galeriaiosrodekplastycznejtworczoscidziecka/

Zdjęcie gł. Galya Kasybaeva, lat 7, KAZACHSTAN

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164406

Skip to content