Ginące zawody – nowa lekcja muzealna

Ginące zawody – nowa lekcja muzealna

NOWA LEKCJA MUZEALNA!

gdzie: Muzeum Etnograficzne, kiedy: 19.09 – 9.11.2017

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej zaprasza do skorzystania z nowej oferty edukacyjnej towarzyszącej wystawie czasowej pt. „Między pięknem a codziennością. Zdobnictwo w rzemiosłach ludowych”, prezentowanej w Muzeum Etnograficznym przy ul. Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6 we Włocławku.

Lekcja muzealna pt. „Ginące zawody. Kowal, garncarz, kołodziej… Tajemnice zdobnictwa”

Tradycyjne rzemiosła odchodzą w zapomnienie, lecz w Muzeum Etnograficznym za sprawą ekspozycji stałej można poznać ginące i zapomniane zawody, takie jak garncarstwo, kowalstwo, kołodziejstwo czy ciesielstwo. W naszej ofercie edukacyjnej znajdziecie Państwo stałą propozycję lekcji muzealnej na ten temat. Teraz, ze względu na wyjątkową możliwość oglądania na wystawie czasowej zdobionych przedmiotów wytworzonych przez rzemieślników, proponujemy lekcję muzealną poszerzoną o aspekty związane ze zdobnictwem. Oglądając obiekty wykonane z drewna, gliny skóry czy metalu, będzie można poznać nie tylko zagadnienia związane z ich powstaniem, ale też sposoby dekoracji.

Prowadzący: Michał Kwiatkowski, Muzeum Etnograficzne MZKiD, tel. 54 232 30 01, e-mail: kwiatkowski.etno@gmail.com

Koszt lekcji: 20 zł od grupy + 3 zł bilet wstępu do Muzeum od osoby

Uwaga! lekcja przeznaczona jest dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7163762

Skip to content