Gdzie zbudować bazę kosmiczną? – webinarium z dr Anną Łosiak, geolożką planetarną

Astronauci w kosmosie na plakacie informacyjnym webinarium "Gdzie zbudować bazę kosmiczną?"

Gdzie zbudować bazę kosmiczną? – webinarium z dr Anną Łosiak, geolożką planetarną

Logo esero Poland

27 maja o godzinie 18:00 Centrum Nauki Kopernik i Esero-Polska zapraszają nauczycieli i uczniów zainteresowanych tematyką kosmiczną na bezpłatne webinarium z dr Anną Łosiak, geolożką planetarną z Instytutu Nauk Geologicznych PAN. Absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, Michigan State University i Uniwersytetu w Wiedniu. Stypendystką Marie Skłodowska-Curie Actions, Fulbrighta i grantów NCN oraz Fundacji dla Nauki Polskiej. Badaczką powierzchni Marsa i małych kraterów uderzeniowych na Ziemi.

Spotkanie organizowane jest w ramach europejskiego wyzwania Moon Camp, które przenosi młodzież i jej opiekunów w świat projektowania baz kosmicznych oraz stacji orbitujących wokół globów innych niż Ziemia.

Jak wybrać właściwe miejsce dla bazy kosmicznej i zaprojektować habitat? Pod jakim kątem analizować warunki panujące na wybranym globie, by właściwie opisać je w projekcie? Na te i wiele innych pytań odpowie ekspertka – dr Anna Łosiak.

link do transmisji webinarium na kanale YouTube

link do wydarzenia i transmisji webinarium na Facebook

Więcej o wydarzeniu: Spotkaj ekspertkę: gdzie zbudować bazę kosmiczną (kopernik.org.pl)

Źródło: ESERO-Polska

_

23 maja 2024 r.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7162042

Skip to content