Gdy Trzej Królowie. e-Warsztaty dla dzieci

Gdy Trzej Królowie. e-Warsztaty dla dzieci

Dwór Artusa - logo

Dwór Artusa w Toruniu serdecznie zaprasza dzieci od lat 6 do wzięcia udziału w e-warsztatach z okazji święta Trzech Króli, które odbędą się 6 stycznia 2021 r. (środa) o godz. 18.00.

Gdy Trzej Królowie podążali, za gwiazdą Betlejemską wiedzieli, że doprowadzi ich ona do króla większego od nich samych. Nie miał on bogactw ani królestwa, był wyjątkowy.
Na e-warsztatach z okazji święta Trzech Króli porozmawiamy o wizycie Królów u nowo narodzonego Jezusa, ich darach i przyczynach, dla których wyruszyli w drogę. Zastanowimy się, jak królowie mogli wyglądać oraz w co mogli być ubrani.

Następnie każdy z uczestników samodzielnie stworzy wspaniałą koronę — symbol królewskiej władzy. W ostatniej części warsztatów zastanowimy się, co mógłby Jezusowi podarować współczesny król i w jaki sposób przybył, by on do Betlejem.

Na warsztaty należy przygotować: kartkę A3 z brystolu lub bloku technicznego, klej, pisaki/pastele olejne/kredki, ołówek, odrobinę kolorowej krepy, nożyczki i gumkę.

Pamiętajcie jednak, że to Wy decydujecie, jak ozdobiona będzie Wasza korona.

Zgłoszenia przyjmowane są za pomocą formularza Google lub pod adresem: monika@artus.torun.pl  – w odpowiedzi zostaną przesłane szczegółowe informacje dotyczące potrzebnych materiałów i sprzętu. Spotkanie odbędzie się na platformie Zoom, obsługiwanej przez komputery i smartfony.

Zajęcia poprowadzi dla Was Monika Ratajczyk – edukatorka i animatorka kultury.

Fot. Pixabay

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7161537

Skip to content