„Gazeta Wyborcza Rzeszów” zaprasza na Test wiedzy o Ignacym Łukasiewiczu

„Gazeta Wyborcza Rzeszów” zaprasza na Test wiedzy o Ignacym Łukasiewiczu

Agora S.A. logo

2022 rok został przez Sejm RP ogłoszony rokiem Ignacego Łukasiewicza, ważnej postaci historycznej związanej z Rzeszowem i Podkarpaciem. Czym zasłynął i czego dokonał Łukasiewicz, a także w której kamienicy w Rzeszowie mieszkał? Wiedzę internautów sprawdzi wyjątkowy Test wiedzy o Ignacym Łukasiewiczu, który organizuje redakcja „Gazety Wyborczej Rzeszów” wspólnie z Politechniką Rzeszowską i Podkarpackim Centrum Innowacji już 27 kwietnia 2022 r. Na laureatów czekają nagrody pieniężne o łącznej wysokości 3 tys. zł. 

Ignacy Łukasiewicz był aptekarzem, pionierem europejskiego przemysłu naftowego, wynalazcą lampy naftowej, działaczem niepodległościowym, społecznikiem i filantropem. To właśnie on znalazł się w gronie patronów roku 2022. Aby przybliżyć wszystkim tę ciekawą postać, „Gazeta Wyborcza” wraz z partnerami przygotowuje wyjątkowy Test wiedzy o Ignacym Łukasiewiczu.

Test odbędzie się online, a link do niego zostanie opublikowany w dniu konkursu – w środę, 27 kwietnia br. o godz. 18.00 na Rzeszow.wyborcza.pl. Udział w teście jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji. Każdy użytkownik sieci będzie mógł rozwiązać test na własnym komputerze czy telefonie.

Do każdego z pytań testu zaproponowane zostaną 3 odpowiedzi – tylko 1 będzie prawdziwa i to właśnie ją należy wskazać. O zwycięstwie zdecyduje największa liczba poprawnych odpowiedzi wskazanych w najkrótszym czasie.

25 kwietnia 2022 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7165235

Skip to content