GAZ-SYSTEM kolejny raz pomaga uczniom podczas pandemii

GAZ-SYSTEM kolejny raz pomaga uczniom podczas pandemii

Brześć Kujawski logo

W ramach drugiej edycji akcji „GAZ-SYSTEM dla edukacji” gmina Brześć Kujawski otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 30.000,00 zł. Otrzymane środki samorząd brzeski przeznaczył dla Szkoły Podstawowej Nr 1 w Brześciu Kujawskim na zakup wyposażenia i sprzętu do nauki zdalnej oraz pomoc psychologiczną dzieciom, odczuwającym skutki po pandemii.

Celem akcji jest pomoc dzieciom narażonym na konsekwencje nauki w systemie zdalnym lub hybrydowym, związane z izolacją domową, odosobnieniem społecznym czy problemami z samodzielną nauką. Fundusze zostały przeznaczone na pomoc materialną dla placówki oświatowej i uczniów w zakupie sprzętu komputerowego oraz wsparcie psychologiczne dla tych, którzy nie radzą sobie w pandemicznej rzeczywistości.

14 czerwca w sali obrad Urzędu Miejskiego w Brześciu Kujawskim odbyło się symboliczne przekazanie czeku. W imieniu Burmistrza Brześcia Kujawskiego, Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych, Sportu i Edukacji – Pani Monika Podlewska przekazała na ręce Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Brześciu Kujawskim – Pani Danuty Kuczyńskiej czek wartości 30.000 zł. Wsparcie dla Szkoły Podstawowej Nr 1 w Brześciu Kujawskim objęło doposażenie klasopracowni w sprzęt IT do nauki zdalnej, taki jak: dotykowy monitor interaktywny, tablet i dywan interaktywny.

 

Program „GAZ-SYSTEM dla edukacji” został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Pełnomocnika Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej.

Wybór gmin uczestniczących w programie był nieprzypadkowy. Znajdują się one na trasach budowy gazociągów Gustorzyn –Wronów, Kolnik –Gdańsk, Pogórska Wola –Tworzeń,w Karnicach, gdzie powstaje Terminal Odbiorczy w ramach Baltic Pipe i PMG Damasławek. Wsparcie GAZ-SYSTEM dotarło do gmin: Żnin, Pszczółki, Cedry Wielkie, Suchy Dąb, Pruszcz Gdański, Mogielnica, Stara Błotnica, Rawa Mazowiecka, Brześć Kujawski, Choceń, Zduny, Skrzyszów, Dąbrowa Tarnowska, Sieciechów, Karnice, Kozienice i Janowiec Wielkopolski.

„GAZ-SYSTEM dla edukacji” to program skierowany do szkół podstawowych i zespołów szkół z województw, w których spółka posiada sieci przesyłowe lub realizuje inwestycje. W ubiegłorocznej edycji do 57 szkół z 25 gmin trafiło ponad 300 sztuk sprzętu, m.in. laptopów, tabletów, słuchawek oraz routerów z mobilnym internetem.

 

Źródło: informacja prasowa UG Brześć Kuj. (brzesckujawski.pl)

Fot. UG Brześć Kuj.

16 czerwca 2021 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7181759

Skip to content