Fundacja Amicus – nowy projekt dla rodzin z dziećmi

Saturn, Pixabay

Fundacja Amicus – nowy projekt dla rodzin z dziećmi

Od smyka do Kopernika to jedyny w Toruniu astronomiczny projekt edukacyjny dla rodzin. Podczas wspólnych warsztatów oraz wyjazdów organizatorzy postarają się odpowiedzieć na najbardziej nurtujące Was pytania dotyczące wszechświata. I edycję Fundacja Amicus z powodzeniem przeprowadziła w 2017 roku, teraz czas na kontynuację. II edycja projektu startuje już w lutym – zobaczcie, co tym razem dla Was przygotowała.

Fundacja Amicus zaprasza dzieci od I do IV klasy SP wraz z opiekunami.

 

Program projektu:

22 lutego – Po co komecie warkocz?

Komety, jako jedne z najciekawszych ciał Układu Słonecznego, od wieków budzą podziw i zdumienie. W trakcie warsztatów kometarnych uczestnicy dowiedzą się, z czego zbudowane są te tajemnicze obiekty, dlaczego mają warkocze i jak się je współcześnie bada. Poza tym spróbują ugotować kometę oraz poznają tajniki misji kosmicznej Rosetta, której lądownik wylądował na odległej komecie.
Warsztaty kometarne poprowadzi dr Milena Ratajczak, doktor astronomii, adiunkt w Obserwatorium Astronomicznym Uniwersytetu Warszawskiego. Współpracuje z międzynarodowym konsorcjum programu BRITE wykorzystującym konstelację nano-satelitów do obserwacji najjaśniejszych gwiazd w naszej Galaktyce. W wolnych chwilach popularyzuje naukę jako koordynator edukacyjnego programu UNAWE w Polsce oraz członek zarządu fundacji New Space, MultiŚwiat, a także Polskiego Towarzystwa Astronomicznego.
Koszt warsztatów: 30 zł od osoby.

28 marca – wyjazd do Centrum Nauki Kopernik

Rodzinny wyjazd do Centrum Nauki Kopernik. W planie zwiedzanie interaktywnych przestrzeni Centrum oraz wystaw pozwalających dzieciom na samodzielne eksperymentowanie. W szczególności zachęcać będziemy do odwiedzenia wystawy „Patrz: Ziemia”.
W cenie wycieczki zapewniamy uczestnikom transport, bilety wstępu oraz ubezpieczenie.
Koszt wyjazdu: 90 zł od osoby.

18 kwietnia – wyjazd do Piwnic pod Toruniem

Okazja do nocnej obserwacji nieba w towarzystwie instruktorów-astronomów nie zdarza się często. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy wyjazd do Obserwatorium Astronomicznego w Piwnicach, gdzie będziecie mogli podziwiać kosmiczne obiekty po zachodzie słońca.
Cena wycieczki zawiera bilety wstępu, ubezpieczenie oraz transport.
Koszt wyjazdu: 40 zł od osoby.

16 maja – warsztaty rakietowe

Warsztaty modelarstwa kosmicznego, podczas których instruktorzy pokażą, jak zbudować niezwykłe modele rakiet PIONIER. Wyposażone w mikro oświetlenie LED rakiety wystartują o zmroku, dzięki czemu z łatwością będzie można śledzić ich trajektorię lotu.

Program warsztatów:

  • 1 godzina – prezentacja, filmy, zdjęcia, ciekawostki;
  • 2-3 godzina – warsztaty, budowa modeli;
  • 4 godzina – starty wykonanych modeli, wspólne zdjęcia.


Koszt warsztatów:
80 zł od osoby.

Zapisy na wydarzenia: http://fundacja.umk.pl/od-smyka-do-kopernika/

Zdjęcie gł.: Pixabay

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,152,200