Fotografujesz Bydgoszcz? Pochwal się i wygraj nagrodę

Plakat informacyjny konkursu fotograficznego Bydgoszcz 2024 z dwoma ujęciami miasta, logotypem Bydgoszczy i lustrzanką.

Fotografujesz Bydgoszcz? Pochwal się i wygraj nagrodę

Bydgoszcz logo
Prezydent Bydgoszczy ogłasza konkurs fotografii dokumentalnej i zachęca do udziału w nim wszystkich, którzy w kadrze zatrzymują chwile z życia miasta, zabytki, wydarzenia, ważne momenty. W konkursie może wziąć udział każdy, kto ma ukończone 15 lat. Na prace organizator czeka do 15 marca br.

Każdy uczestnik może przesłać na konkurs maksymalnie pięć zdjęć wykonanych na terenie Bydgoszczy w okresie od 1 stycznia 2023 r. do dnia zgłoszenia. Fotografie nie mogą być czarno-białe. Zakres przetwarzania komputerowego określa regulamin. Pliki należy zgłaszać wyłącznie poprzez umieszczenie ich na dysku Google i wysłanie aktywnego linku na adres: konkurs@um.bydgoszcz.pl, przy czym minimalne parametry zgłaszanych zdjęć to: plik JPG, 300 dpi, dłuższy  bok  minimum  30 cm (3600 pikseli). Wraz z linkiem konieczne jest przesłanie wypełnionych formularzy – w miarę możliwości w formie pliku PDF, względnie JPG.

Zgłoszenia przyjmowane są bezpłatnie z zastrzeżeniem, że warunkiem koniecznym jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego i zgody na wykorzystanie prac przez organizatora.

Oceny zgłoszeń dokona komisja powołana Zarządzeniem Prezydenta Miasta Bydgoszczy. W jej składzie znaleźli się m.in. Katarzyna Gębarowska – dyrektor Vintage Photo Festival, Daria Kieraszewicz – założycielka Muzeum Mydła i Historii Brudu oraz Maciej Bakalarczyk – menedżer Starego Miasta i Śródmieścia.

Autorzy najlepszych zdjęć – zdaniem jurorów – otrzymają nagrody finansowe. Przewidziane są trzy nagrody w wysokości (kwoty brutto): 2000 zł (I miejsce), 1500 zł (II miejsce) i 500 zł (III miejsce), a także mogą zostać przyznane wyróżnienia.

Celem konkursu jest promocja miasta, w szczególności atrakcji turystycznych, popularnych miejsc oraz odbywających się w przestrzeni publicznej wydarzeń.

Szczegółowy regulamin wraz z niezbędnymi załącznikami

Formularz zgłoszeniowy w wersji edytowalnej

Źródło: bydgoszcz.pl

_

19 lutego 2024 r.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7181433

Skip to content