Forum Praktyków dla nauczycieli języków obcych – relacja

Forum Praktyków dla nauczycieli języków obcych – relacja

1 grudnia 2018 odbyło się doroczne Forum Praktyków zorganizowane przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy. Temat przewodni tegorocznej konferencji –  Samodzielność i kreatywność w uczeniu się języków obcych – przyciągnął 50 nauczycieli różnych języków obcych.

Trzynastu nauczycieli – praktyków zaprezentowało inspirujące rozwiązania dydaktyczne w zakresie nauczania języka angielskiego i niemieckiego. Wśród zagadnień znalazły się: gry i zabawy językowe, materiały dydaktyczne, zadania domowe, krajowe i zagraniczne projekty edukacyjne, nowoczesne technologie, rozwijanie sprawności czytania, m. in. w ramach zajęć pozalekcyjnych.

Uczestnicy konferencji mieli możliwość zapoznania się ze zbiorami Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Bydgoszczy na temat rozwijania samodzielności i kreatywności uczniów w procesie rozwijania kompetencji językowych.

fot. Forum Praktyków 2018

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7016782