Forum Olimpijczyków – Laboratorium Zdolności

Forum Olimpijczyków – Laboratorium Zdolności

Pałac Młodzieży w Bydgoszczy zaprasza na czwarte i ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie z cyklu „Forum Olimpijczyków – Laboratorium Zdolności”. Adresowane ono będzie do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz klas VII i VIII szkół podstawowych.

Spotkanie odbędzie się 25 marca 2020 r. o godz. 11:00 w sali widowiskowej bydgoskiego Pałacu Młodzieży. Tematyka wydarzenia obejmować będzie nauki przyrodnicze: biologia, chemia, biotechnologia, genetyka, nauka o żywności i żywieniu.

W ramach konferencji odbędą się:

· prezentacje dorobku naukowego uczniów – laureatów i finalistów olimpiad i konkursów przedmiotowych z wiodących szkół ponadpodstawowych w Bydgoszczy.

· prelekcje wygłaszane przez pasjonatów, badaczy nauk przyrodniczych, którzy swymi wystąpieniami zachęcą młodzież do poszerzania wiedzy i dążenia do sukcesu.

Na konferencję przyjęli zaproszenie:

– dr hab. inż. Dariusz Pańka prof. UTP – wykładowca Pracowni Fitopatologii i Mykologii Molekularnej na Wydziale Rolnictwa i Biotechnologii Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, który wygłosi referat pn. „Toksynotwórcze patogeny i jak z nimi walczyć” ;

– dr hab. Artur Dzialuk prof. UKW – wykładowca Katedry Genetyki w Instytucie Biologii Eksperymentalnej na Wydziale Nauk Biologicznych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, który zaprezentuje temat genetyczny pn. „Ziemniak – warzywo o czterech tysiącach twarzy”.

Program uświetni uzdolniona muzycznie młodzież.
Przewidziany czas spotkania – ok. 2 godziny.

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu.

Zgłoszeń klas/grup oraz prelegentów czy artystów dokonywać należy u koordynatora programu „Zdolni znad Brdy” – Moniki Grzybowskiej: e-mail: m.grzybowska@palac.bydgoszcz.pl, tel.kom.: 533 18 23 26

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 20 marca 2020 r.

Uwaga! Wstęp bezpłatny! Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7136619