Finał VIII Bydgoskiego Festiwalu Pięknego Czytania im. Kazimierza Hoffmana

Finał VIII Bydgoskiego Festiwalu Pięknego Czytania im. Kazimierza Hoffmana

To już ósma edycja Bydgoskiego Festiwalu Pięknego Czytania im. Kazimierza Hoffmana, tym razem kierowana nie tylko do gimnazjalistów, ale i uczniów siódmych klas szkół podstawowych Bydgoszczy i regionu kujawsko-pomorskiego. Uczestnicy festiwalu konkurować będą o tytuł mistrza i wicemistrza pięknego czytania grodu nad Brdą. Zwycięzcy zostaną uhonorowani statuetką bydgoskiej Łuczniczki. Konkurs ma na celu popularyzację książki i czytelnictwa, w tym literatury polskiej, rozwijanie aktywności czytelniczej młodzieży, propagowanie idei pięknego czytania. To również okazja poznania literatury i twórców regionu.

Finał konkursu odbędzie się 12 kwietnia 2018 o godz. 9.30 w Salonie Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury przy Pl. Kościeleckich 6. Wstęp jest wolny.

Finaliści czytać będą dwa fragmenty utworów – indywidualnie wybrany fragment prozy pisarza polskiego oraz wylosowany fragment tekstu, autora polskiego, przygotowany przez organizatora. Festiwal uzupełniają WARSZTATY Z KULTURY ŻYWEGO SŁOWA  – dwugodzinne zajęcia kierowane do grupy finalistów, jak również wszystkich chętnych i zainteresowanych, które odbędą się 10 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół Budowlanych mi. Jurija Gagarina w Bydgoszczy. Festiwal pięknego czytania uświetni obecność pisarzy regionu, prezentacja wierszy  Kazimierza Hoffmana, patrona festiwalu, przez aktorów i uczniów bydgoskich szkół, występy artystyczne młodzieży (poezja śpiewana).

Organizatorem festiwalu jest FUNDACJA BOOKCROSSING POLSKA.

Partnerzy wydarzenia: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, Zespół Szkół Budowlanych mi. Jurija Gagarina

Patronat medialny: Polskie Radio Pik, “Express Bydgoski”, “Gazeta Pomorska”

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7021290