Finał Turnieju Poezji Śpiewanej

Finał Turnieju Poezji Śpiewanej

Od 27 lat Włocławek jest gospodarzem Finału Turnieju Poezji Śpiewanej, najważniejszej imprezy tego nurtu w Polsce. Finał odbywa się w ramach 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. To najbardziej prestiżowe wydarzenie muzyczne we Włocławku.

7 czerwca przez cały dzień trwać będą warsztaty i próby z Katarzyną Winiarską, Elżbietą Zapendowską, Janem Zdziarskim i Andrzejem Głowackim.

8 czerwca w sali widowiskowej Browaru B. odbędą się dwa koncerty konkursowe 27. FTPŚ. Młodych wokalistów z całej Polski posłuchamy o 17.00 i 19.00. W skład jury wchodzić będą: Teresa Drozda, Katarzyna Groniec, Lech Śliwonik, ojciec Wacław Oszajca, Janusz Strobel.
Bezpłatne zaproszenia do odbioru w Browarze B. i na www.biletyna.pl.

9 czerwca o 20.00 w “Browarze B”. “Dobry koncert”! Wystąpią laureaci Finału oraz Katarzyna Groniec! Gwiazda debiutowała w 1991 r. jako Anka w musicalu “Metro”. Przez kilka lat współpracowała z Teatrem Buffo w Warszawie. Potem występowała m.in. w teatrach Roma, Ateneum, Capitolu, Polonii i Palladium. W 2000 roku zadebiutowała płytą “Mężczyźni”, której producentem był Grzegorz Ciechowski.
Jej nowy album “Ach!” opowiada o ziemi jałowej, ziemi utraconej i wreszcie – ziemi obiecanej, do której docieramy, rozmieniamy ją na drobne i znów tracimy. I od początku, bo wszystko jest cyklem, co jakiś czas kończącym się dobrze! W końcu wracamy do życia, ale pod jednym warunkiem. Że wciąż mamy kogo kochać.
Producentem płyty jest Marcin Bors – odpowiedzialny m.in. za produkcję płyt zespołu Hey. Wszystkie teksty zostały napisane przez Katarzynę Groniec, muzykę skomponowali – Marcin Macuk (Hey), Basia Wrońska (Pustki), Katarzyna Groniec. I właśnie utworów z tej płyty posłuchamy na koncercie we Włocławku.
Gospodarzem wieczoru będzie Andrzej Poniedzielski, a koncert reżyseruje Andrzej Głowacki. Bilety po 50 zł w przedsprzedaży (do 31.05.2018) i 70 zł (od 1.06.2018)

Źródło: http://ckbrowarb.pl/xxvii-final-turnieju-poezji-spiewanej/

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164609

Skip to content