Finał konkursu “Ich bin trendy. Ich kann Deutsch”

Finał konkursu “Ich bin trendy. Ich kann Deutsch”

6 marca 2018 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Bydgoszczy odbył się finał konkursu z języka niemieckiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych „Ich bin trendy. Ich kann Deutsch”, będący wspólnym przedsięwzięciem VII LO w Bydgoszczy i Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy.

Do konkursu przystąpiło dziesięć dwuosobowych zespołów uczniowskich. Przed etapem finałowym każdy zespół przygotował prezentację multimedialną w języku niemieckim Mein Blick auf Deutschland, natomiast podczas spotkania finałowego zespoły rywalizowały w dwunastu konkurencjach, na które składały się zadania z zakresu leksyki i gramatyki oraz wiedzy o Niemczech.

Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie z IV LO w Bydgoszczy.

Drugie miejsce zajęli uczniowie V LO w Bydgoszczy, a trzecie – uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Bydgoszczy.

Ilona Zduńczuk

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6887736