Festiwal Przeźrocza 2023

Festiwal Przeźrocza 2023

Logo - KolorOFFon

“Czyste szaleństwo” – pod takim hasłem odbywać się będzie 9. edycja Festiwalu Filmowego Przeźrocza. Początek już w najbliższą sobotę.

Przeźrocza to festiwal filmowy, który od 2015 roku prezentuje nowe nurty w kinie dokumentalnym. Łączy analogową przeszłość z cyfrową teraźniejszością szukając alternatywnych środków wyrazu. Przeźrocza nawiązują do bydgoskich tradycji filmowych, promując jednocześnie najnowsze produkcje dokumentalne z Polski i zagranicy. Tegoroczna edycja rozpocznie się w sobotę (26.09) w Żninie. W Cukrowni Żnin obejrzymy film “Roving Woman”. Po pokazie będzie okazja do spotkania z aktorką Leną Górką. W niedzielę zapraszamy już do Bydgoszczy. W godz. 12 w Kinie Orzeł czeka nas seans “Szatańskiego tanga” w reżyserii Beli Tarra.

Podczas tegorocznego festiwalu oprócz pokazów filmowych odbędą się również wystawy, spotkania i koncerty.

W sumie 14 filmów pokazanych zostanie w finale konkursu “Błysk Oka”. Festiwal potrwa do soboty, 2 września. Poszczególne wydarzenia odbywać się będą m.in. w Miejskim Centrum Kultury, klubie Mózg, Bydgoskim Centrum Finansowym, Młynach Rothera, czy na pl. Praw Kobiet. Organizatorem festiwalu jest bydgoskie stowarzyszenie Koloroffon.

Szczegółowe informacje na stronie Festiwalu Przeźrocza.

22 sierpnia 2023 r.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7025304