Festiwal Podróżnicy. Spotkaj się z pasjonatami

Plakat informacyjny XIII Bydgoskiego Festiwalu Podróżnicy.

Festiwal Podróżnicy. Spotkaj się z pasjonatami

Logo Stowarzyszenie Podróżnicy

Przed nami coroczne święto podróżników – w dniach 15-16 września br. w Fabryce Lloyda odbędzie się XIII Festiwal PODRÓŻNICY. Wśród gości specjalnych m.in. legenda polskiego himalaizmu Janusz Majer, Monika Witkowska i Alek Lwow. Wstęp na wszystkie spotkania jest wolny.

To największe święto podróżnicze w Bydgoszczy oraz doskonała okazja do spotkań i rozmów z pasjonatami podróży. PODRÓŻNICY to też coroczna okazja do obejrzenia przepięknych fotografii, filmów, relacji a nawet zasmakowania kuchni świata! Każda edycja to także nagrody im. Tony’ego Halika za inspirujące projekty, podróżnicze pomysły i pokazanie prawdziwego świata.

Bydgoski Festiwal PODRÓŻNICY odbywa się od 2011 roku i jest idealną okazją do podróżniczych inspiracji, zgłębienia wiedzy na temat ciekawych regionów, poznania pasjonatów, inspirujących podróżników, autorów książek podróżniczych. To okazja do udziału w różnorodnych warsztatach. Celem festiwalu jest inspirowanie siebie nawzajem i dzielenie się globtroterską wiedzą w przyjaznej atmosferze – i to bez względu na wiek, płeć lub dotychczasowe doświadczenia podróżnicze czy budżet przeznaczany na wyprawę.

Aktualne informacje na temat Festiwalu i program.

PIĄTEK, 15 września

14.30- 16.00 – warsztaty fotograficzne pt.” Fotografia podróżnicza – od przygotowania po selekcje” z profesjonalistą Przemysławem Jakubczykiem. Koszt 35 zł. Zapisy 

15.05-17:15 – Paweł Markowski & Julia Skibińska- Jelenie w Podróży (H) Autostopem przez Amerykę Południową (H), Jędrzej Józefowicz & Piotr Kilian – Wiadomość z Grenlandii, Czyli jak przeszliśmy zimą – Arctic Circle Trail (H), Arkadiusz Wójcik – Bali poza turystycznym szlakiem (H)

17.45-18:30 – Na Horyzoncie Hola Ola – Poza utartym szlakiem. Przez Ocean Spokojny na Alaskę

18:45-19.45 – Spotkanie z Gościem Specjalnym Januszem Majerem

20:15-21.15 – Spotkanie z Gościem Specjalnym Aleksandrem Lwowem.

SOBOTA, 16 września

11:00-13:00 – Katarzyna Augustyn- Kirgistan – w cieniu niebiańskich gór  (H), Krzysztof Krygier – Życie codzienne Berberów w Maroku Południowym w obliczu zmian klimatycznych (H)
Wiktor Trojanowski- Rowerowa podróż z Meksyku do Boliwii (H)

13.00-14.00 – Warsztaty Jogi na trawie z Anną Lewandowską

13:30-15:45 – Agnieszka & Bartek Wrzosek- WOLNOść w Iranie. Wyprawa VW Ogórkiem do kraju Persów (H), Julita Ilczyszyn- Zrealizować niemożliwe – Wielki pustynny szlem (H)

Spotkanie z Gościem Specjalnym Alex Jaskółowską

16:10-18:45 – Wojciech Ganczarek- Podróż totalna. Ameryka Łacińska rowerem 2013-2023 (H)

Spotkanie z Gościem Specjalnym Mikołajem Sondejem

Spotkanie z Gościem Specjalnym Moniką Witkowska

19:30- 20.15 – Katarzyna Barejko & Marcin Chyc-Magdzin – BEZ KAPCI 2016-2022  (H)

ok 20:45 – Gala wręczenia Halików

21:15  Sobotni chill – zostań w Lloydzie i baw się z nami – wstęp wolny dla wszystkich.

Wydarzenie jest współfinansowane przez Miasto Bydgoszcz.

 

Źródło: bydgoszcz.pl

10 września 2023 r.

 

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7165141

Skip to content