Festiwal Liter

Festiwal Liter

Kujawsko-Pomorskie Centrum Nauczycieli we Włocławku logotyp

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku zaprasza na Festiwal Liter. Wydarzenie skierowane jest do nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, logopedów oraz miłośników dobrej edukacji. Celem przedsięwzięcia jest doskonalenie warsztatu pracy w zakresie uczenia czytania i pisania z zastosowaniem glottodydaktyki i glottoterapii Bronisława Rocławskiego.

Program wydarzenia obejmuje wykład prof. dr hab. Uniwersytetu Gdańskiego Małgorzaty Rocławskiej-Daniluk, który pozwoli nam zgłębić potencjał glottodydaktyki i glottoterapii. Wspólna analiza dobrych praktyk edukacyjnych odpowie na pytanie: „Dlaczego niektórzy uczniowie w szkole podstawowej nie potrafią poprawnie czytać i pisać”? Ponadto poznamy historię polskiego alfabetu, zastanowimy się nad związkiem ortofonii i ortografii w nauczaniu języka polskiego oraz wskażemy na problemy w czytaniu i pisaniu, które można przezwyciężyć stosując system glottodydaktyki Bronisława Rocławskiego.

Wydarzenie obejmować będzie także moduł warsztatowy, podczas którego poznamy sposoby doskonalenia funkcji słuchowych przygotowujących do nauki języków oraz praktyczne metody nauczania pisania.

Festiwal Liter odbędzie się 3 czerwca 2024 r. w godz. 11:30-15:00 w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku, przy ul. Nowomiejskiej 15A.

Formularz rejestracyjny

 

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7165161

Skip to content