Festiwal Chórów Akademickich “Akademickie Kolędowanie”

Koncert galowy

Festiwal Chórów Akademickich “Akademickie Kolędowanie”

UKW w Bydgoszczy

W niedzielę, 17 stycznia 2021 r. o godz. 17.00  odbędzie się premiera online, tym razem ze względu na panującą epidemię COVID – tylko w formie emisji materiału muzycznego w sieci, XIII edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Chórów Akademickich „Akademickie Kolędowanie”.

Pierwsza edycja odbyła się 18 stycznia 2009 r. Podczas dotychczasowych edycji w parafiach Diecezji Bydgoskiej, co roku można wysłuchać najpiękniejszych polskich kolęd w wykonaniu chórów akademickich. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się Koncert Galowy, który odbywa się w Bazylice Mniejszej pw. św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy. Podczas koncertu wszystkie zaproszone chóry śpiewają kolędy i pastorałki w opracowaniach wybitnych polskich kompozytorów, a także wykonują wspólnie wybrane utwory, co w wykonaniu kilkusetosobowego zespołu chóralnego oraz Orkiestry Wojskowej w Bydgoszczy brzmi zawsze wyjątkowo, szczególnie w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

To wydarzenie artystyczne jest bardzo szeroko prezentowane w bydgoskich mediach, a patronat medialny przyjmują TVP Bydgoszcz oraz Polskie Radio PiK i Radio Uniwersytet. Organizację festiwalu wspiera Miasto Bydgoszcz.

Serdecznie zapraszamy.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,743,119