Festiwal Camerimage tym razem w sieci

Festiwal Camerimage tym razem w sieci

Tegoroczna 28. Edycja festiwalu Energa Camerimage, współfinansowana ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, odbędzie się w całości on-line.

Camerimage jest jedną z marek rozpoznawczych naszego województwa. Wspiera go również samorząd, uczestnicząc w jego współfinansowaniu. Odkąd jesteśmy objęci różnymi ograniczeniami związanymi z sytuacją epidemiczną jako kraj, nauczyliśmy się sprawniej poruszać w przestrzeni wirtualnej.  Jestem przekonany, że w tych trudnych czasach i w zmienionej formie festiwal odniesie kolejny sukces – mówi marszałek województwa Piotr Całbecki.

Energa Camerimage Film Festival rozpocznie się w najbliższą sobotę – 14 listopada 2020 r. i potrwa przez tydzień. W związku z aktualnymi obostrzeniami związanymi z sytuacją epidemiczną tegoroczny festiwal filmowy został w całości przeniesiony do sieci. Dla widzów nie zabraknie jednak różnorodnych atrakcji w postaci projekcji on-line, wywiadów, seminariów, spotkań z twórcami oraz wirtualnego Market Camerimage, gdzie partnerzy branżowi eventu zaprezentują najnowsze rozwiązania sprzętowe dla przemysłu filmowego.

W ramach festiwalu z widzami spotkają się między innymi Viggo Mortensen, George Clooney, Spike Lee, Vitorrio Storaro, Caroline Champetier, Jean-Marie Dreujou, Denis Lenoir, Philippe Rousselot, Caleb Deschanel, Phedon Papamichael i Łukasz Żal.

W trakcie trwania wydarzenia nie zabraknie licznych konkursów m.in. debiutów reżyserskich i operatorskich, filmów dokumentnych oraz konkurs krótkich filmów na temat projektów realizowanych z funduszy europejskich, pod patronatem urzędu marszałkowskiego.

Szczegółowy program dostępny na stronie internetowej wydarzenia.

Zainteresowani udziałem w imprezie mogą dokonać zakupu karty wstępu na stronie uroczystości.

W poprzednich edycjach gośćmi festiwalu byli między innymi Quentin Tarantino, David Lynch, Edward Norton i Danny DeVito.

Beata Krzemińska
Rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Szymon Zdziebło/tarntoga.pl dla UMWKP, Konferencja prasowa na temat tegorocznej edycji festiwalu Energa Camerimage

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7143085