Ferie zimowe w Ogrodzie Zoobotanicznym w Toruniu

Sikora modra, fot. Krzysztof Niewolny, Pixabay

Ferie zimowe w Ogrodzie Zoobotanicznym w Toruniu

Ogród Zoobotaniczny w Toruniu – jak co roku w czasie ferii zimowych – proponuje dzieciom ciekawe zajęcia edukacyjne.

W poniedziałki i środy będą odbywały się warsztaty plastyczne, w czasie których dzieci i młodzież wykonają ekologiczne zabawki, które pracownicy Ogrodu wykorzystają podczas pokazu karmienia zwierząt. Ponieważ w trakcie zajęć uczestnicy będą posługiwać się ostrymi narzędziami, osoby niepełnoletnie będą musiały pracować pod nadzorem dorosłych opiekunów. Na zajęcia obowiązują zapisy pod numerem telefonu: 56 654 02 26.

We wtorki i czwartki Ogród proponuje zajęcia dla najmłodszych, w czasie których dowiedzą się oni, jakie warunki należy zapewnić zwierzętom hodowanym w domu. Z pewnością atrakcją dla dzieci będzie kontakt ze zwierzętami, takimi jak kawia domowa, chomik dżungarski, agama brodata czy patyczaki.

W piątki dzieci i młodzież będą mogły wziąć udział w akcji “Zimowego obrączkowania ptaków”, prowadzonej we współpracy ze stowarzyszeniem Przyrodnicy 24 oraz studentami Wydziału Biologii i Nauk Weterynaryjnych UMK. Na zajęciach, nadzorowanych przez ornitologa, młodzi przyrodnicy zapoznają się z różnymi gatunkami ptaków.

Warsztaty są bezpłatne, uczestników zajęć obowiązują bilety wstępu do Ogrodu.

Zdjęcie gł.: Sikora modra, fot. Krzysztof Niewolny, Pixabay

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7185680

Skip to content